Bütçe MevzuatıKamu Mali Yönetim

BYES (Bütçe Yönetim Enformasyon Sistemi) Nedir?

T.C.

MALİYE BAKANLIĞI

Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü

Sayı        : B.07.0.BMK.0.027.390

13.06.05*     11328

Konu      : BYES Kullanıcı Yönetim

Modülü

……………… BAŞKANLIĞINA

……………… GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Bilindiği üzere, 2004 yılından bu yana konsolide bütçeli kurumların bütçe hazırlığı ve uygulamasında BYES (Bütçe Yönetim Enformasyon Sistemi) kullanılmaktadır. Konsolide bütçe dışındaki kalan özel bütçeli kurumlarla düzenleyici ve denetleyici kurumların 2005 bütçe hazırlık çalışmaları da BYES üzerinden yürütülmüştür. 2005 Mali Yılı (7) Sıra No’lu Bütçe Uygulama Talimatında da bu kurumların her türlü bütçe işlemini mevzuatları çerçevesinde, BYES’i kullanarak gerçekleştirecekleri belirtilmiştir.

Diğer taraftan, merkezi yönetim kapsamındaki tüm kamu idarelerinde 2006 ve sonraki yıllara ilişkin bütçe hazırlık çalışmaları ile bütçe uygulamaları BYES üzerinden yürütülecektir.

Sistemin daha etkin çalışabilmesi için idarelerin BYES kullanıcı yönetiminin kendileri tarafından yürütülmesi gereği ortaya çıkmıştır. Bu çerçevede, web tabanlı olarak geliştirilen “Kullanıcı Yönetim Modülü” için Genel Müdürlüğümüz tarafından her bir idarede bir kullanıcı yöneticisi tanımlanacak ve bu personel, kurumla ilgili;

  • yeni kullanıcı oluşturma, yetkilendirme,
  • mevcut kullanıcıların yetkilerini değiştirme,
  • aktif kullanıcıları pasif hale getirme

işlemlerini yürütecektir.

Bu itibarla, idare tarafından BYES kullanıcı yöneticisi olarak belirlenen personele ilişkin bilgilerin yazı ekindeki formla, 17/06/2005 tarihine kadar Genel Müdürlüğümüze bildirilmesi gerekmektedir

Bilgilerini ve gereğini arz ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.