GÜNCEL HABERLERTREND

WordPress İçe Aktar-Dışa Aktar Ne Demek?

Bu konuda soruların olduğunu görünce bende hemen yazayım dedim.

WordPress altyapılı bir siteden başka bir siteye yazı aktarmayı nasıl yapacağınızı anlatacağım.Bunun için ilk olarak dışa aktar özelliği ile yazılarımızı bilgisayara indireceğiz.Sonrada içe aktar özelliği ile yeni sitemize ekleyeceğiz.

İsterseniz tüm yazıları isteseniz sadece tek bir yazıyı aktarabilirsiniz. Tek bir yazı direk olarak eklenebilir ancak, yazıya gelen yorumları vs de aktarmak istiyorsanız bu özelliği kullanmalısınız.

Şimdi başlayalım.

Dışa Aktar Nası Yapılır?

1) Tüm yazıları aktarma:
Tüm yazılarımızı dışa aktarmak için ilk olarak wordprese giriş yapıyoruz.Sol menüden Araçlar > Dışa Aktar a tıklıyoruz.Yazıları seçiyoruz ve tüm kategori ve tüm yazarların yazarlarını seçip indiriyoruz.Aynı bölümden sadece sayfaları veya tüm içeriğide indirebilirsiniz.

2) Belli yazıları Aktarma: Eğer sadece belli yazıları aktarmak istiyorsak, şöyle bir yöntem kullanabiliriz.Sol menüden kullanıcılar > Yeni Ekle ye tıklayıp yeni bir kullanıcı oluşturalım.Sonra dışa aktarmak istediğimiz yazıların yazarını bu kullanıcı yapalım.Şimdi tekrar Araçlar > Dışa Aktar diyoruz.Yazıları işaretliyoruz.Sonra yeni oluşturduğumuz yazarı seçiyoruz ve sadece onun yazılarını indirmiş oluyoruz.

Dosyalarımızı indirdik.Şimdide “içe aktar” özelliği ile bunları yeni sitemize ekleyeceğiz.

İçe Aktar Nasıl Yapılır?

İndirdiğimiz yazılarımızı yeni sitemize aktarmak için ilk olarak Araçlar > İçe Aktar a tıklıyoruz. Orada birçok seçenek göreceksiniz.Wordpress e tıklıyoruz. (Daha önce kurmadıysanız)Burda WordPress içe aktarıcıyı kurmamız gerekiyor.Wordpress’e tıkladığımızda açılan pencereden şimdi kur diyoruz.Sonra açılan sayfada ftp bilgilerimizi girip kurulumu yapıyoruz ve eklentiyi etkinleştiriyoruz.Etkinleştirdikten sonra otomatikmen içeri aktarma sayfası açılacaktır.Gözat deyip dosyalarımızı yüklüyoruz.Daha sonra isterseniz yazılar için yazar seçimi vs yapabilirsiniz.

kaynak:vmaraci.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.