Vale Nedir? Vale Ne İşe Yarar ? Vale Güvenli mi?

Vale Nedir
Vale Nedir

Vale nedir, katıldığınız etkinliklerde sizleri kapıda karşılayan özel araç çekme ekibine denir vale nedir restaurantlar da sizi karşılayan araç çekme ekibine denir vale nedir clubler de sizleri karşılayan araç çekme ekibine denir vale nedir kokteylleriniz de araç çekme ekibine denir vale nedir özel davetlerinizde kapıda araç çekme ekibine denir vale nedir plaza da araç çekme ekibine denir vale nedir avm ler de araç çekme ekibine denir.

Vale Ne İş Yapar?

Club, otel, restoran ve AVM gibi pek çok farklı ortamda iş bulma olanağına sahip olan vale, mekana gelen müşterilerin ya da davetlilerin araçlarını teslim alıp park eden kişidir. Vale olarak çalışmak isteyen kişilerin özellikle büyük şehirlerde iş bulabilme şansları her zaman daha yüksektir. Otoparkın kontrolünü ve güvenliğini sağlama, aracı ilgili yere park etme ve davet bitiminin ardından da sahibine teslim etme gibi başlıca sorumlulukları vardır.

Ancak vale ilan seçeneklerinde yazan işin durumuna göre görevlerinde bazı değişiklikler de görülebilir. Günümüzde sıklıkla ihtiyaç duyulan bu mesleğin en önemli amacı, otopark sorununa çözüm bulabilmek ve kişilerin araç park ederek organizasyon saatlerine geç kalmasını önlemektir. Vale iş ilanları yayınlayan şirketlerin hepsi, başvuru yapan adayların esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, insanlarla iyi iletişim kurabilen ve iyi araç kullanabilen prezantabl kişiler olmasını isteyecektir.

Bu kriterlerin yanı sıra eğitim durumunuz ve daha önce kazandığınız deneyim de mesleğe kabul edilme aşamasında önemli bir rol oynar. Kendini geliştirmiş ve üst düzey organizasyonlarda çalışma imkanı edinmiş olan kişiler, vale ilanları arasından diledikleri kentteki ilana başvuruda bulunabilirler.

Vale son zamanlarda hayatımızın içine girdi ve büyük şehirlerde mağaza otel ve restoranlarda vale hizmeti yaygınlaştı. Vale hizmeti detayları bu yazımızda

Vale Nedir?

Gittiğiniz restoran cafe, otel, hatta alışveriş merkezlerindeki otopark görevlilerinin diğer adıdır. Bir nevi aracınızı uygun yere park eden “uşak” anlamında kullanılır.

Vale Hizmetinin Amacı

Genel anlamda büyük şehirlerdeki park sorunundan yola çıkan ve büyük organizasyonlarda araçtan hemen inerek binaya ulaşmanıza yardımcı olmak için otopark hizmeti vermektir. Vale hizmetinde ki diğer bir amaç ise zaman kaybını önlemek ve organizasyona gelinen kıyafetle direkt olarak aracınızdan inip orgaizasyona erişimin sağlanmasıdır.

İyi Bir Vale Hizmeti Nasıl Sağlanır

1-Organizasyon alanlarında görevlilere değişik hava şartları için dış mekan kulübeleri ve tüm ekipmanlar sağlanmalıdır. (Ör yağmurlu havada ıslanmış bir vale arabanızı da ıslatacaktır)

2-Yoğunluğa göre esnek vale görevlisi ekibi hazır olmalıdır. (organizasyon alanında vale beklemek çokta hoş bir durum olmasa gerek)

3-Bilgisayar yardımıyla araç plaka takibi ve veri tabanı çalışması yapabilmelidir. (sistemli şekilde araçların parkı ve yer bilgisi veritabanına mutlaka işlenmelidir)

4-Müşteri kullanım istatistikleri ve raporları organizasyon bitiminde sunulabilmelidir.

Vale Güvenilirliği

  • Bazı kalitesiz firmalarda görevli vale çalışanları araçları özensiz kullanır.
  • Aracınızın ayarlarıyla oynar aracınızın ayarlarında değişiklikler yapar hatta aracınızı sürter veya kaza yapabilir.
  • Aracınızı teslim ettiğiniz kişinin resmi vale görevlisi olmasına dikkat edin.
  • Üniforması olmayan araç teslim fişi vermeyen valeye aracınızı kesinlikle vermeyin.

Bazı araçlarda artık Vale Modu var

“Vale Modusayesinde artık anahtarınızı bir başkasına teslim ederken endişelenmenize gerek kalmayacak. Zira siz yokken aracınızla ne kadar hız yapıldığından nereye gidildiğine kadar olup biten her şeyi kaydeden sistem valelerin de korkulu rüyası haline gelecek. Video kaydını araç içerisindeki 8 inçlik dokunmatik ekrandan izleyebilmenin yanı sıra dilerseniz bilgisayarınıza da indirebiliyorsunuz. Aslında günlük kayıtlarla kişinin sürüş kabiliyetini iyileştirmesi amacıyla geliştirlen Performans Veri Kaydı, Vale Modu’yla birlikte daha kullanışlı hale geliyor.

kaynak:www.otomobilblog.com, tumişlerburada.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.