Yayınlandı: Çar, Mar 29th, 2017

Son Dakika….Memur Maaşlarına Büyük Artış

Ak Partiden memurlara güzel haber…..

Sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatıyla, memurlara yeni zam kapıda….

Memurların yaşadığı maddi zorluklar karşısında durumu gören Sayın Cumhurbaşkanımızın telkin ve talimatıyla memurlara zam yapılması konusu gündeme geldi….

İşte memurlara yapılması planlanan zammın detayları…..

Ocak ayında toplu sözleşme gereğince yüzde 3 zam alan emekliler 6 aylık enflasyonun yüzde 4.73 olup 5’i geçememesi üzerine fark alamamıştı.Ancak Temmuz ayında ikinci zamlarını alacak olan memurlar için bu kez enflasyon farkı ihtimali daha kuvvetli. Memurlar ve memur emeklileri Temmuz ayında da yüzde 4’lük zam alacak. Temmuz’da enflasyon farkı oluşması için 6 aylık oranın yüzde 3’ü geçmesi gerekiyor. Yıllık enflasyonun 8.5 çıkması üzerine bunun gerçekleşmesine kesin gözüyle bakılıyor. Temmuz’da da 6 aylık enflasyonun yüzde 4’ü geçebileceği belirtiliyor.

AİLE ÖDENEĞİ DE ARTTI

Öte yandan memurların Ocak’ta aile yardımı ödeneği de arttı. Eş için aile yardımı ödeneği 2017 yılı ilk yarısında 204.99 lira tutarında uygulanacak. Aile yardımı ödeneği, 2017’nin ilk yarısında 0-6 yaş grubu çocuklar için 48.03 lira, diğer yaş gruplarındaki çocuklar için 24.01 lira olarak uygulanacak.

Maaş artışında özelliklere müfettişlere yüksek oranda zam yapılması planlandığı da duyumlar arasında….

Özellikle hakim ve savcılar ile kaymakam ve valilere yapılan yüksek oranda artıştan sonra müfettişlerde epeyden beri zam beklentisi içerisindeydiler…..

Kaynak: Takvim Gazetesi

Yorum Yazın

XHTML: HTML Etiketi Kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>