AÖF sınav giriş belgesi

AÖF

AÖF sınav giriş belgesi öğrencilerin erişimine açıldı
Açıköğretim Fakültesi’nde eğitimini sürdüren adayların bekledikleri AÖF sınav giriş belgesi açıklandı. İsteyen adaylar AÖF öğrenci sisteminden AÖF sınav giriş belgesi çıktısını alabilecek.

Açıköğretim Fakültesi öğrencileri için bahar dönemi sınav stresi başladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İşletme ve İktisat Fakültelerinde eğitim gören öğrenciler, kafalarındaki soru işaretlerine yanıt bulmak için kolları sıvadı. Bu yıl ki takvime göre ilk AÖF bahar sınavı 16-17 Nisan tarihlerinde yapılacak. Sınavlar öncesinde adaylar tarafından merakla beklenen AÖF sınav giriş belgesi sonunda açıklandı. Sınavlara girecek adayların mutlaka yanlarında AÖF sınav giriş belgesini bulundurmaları gerekiyor. Peki AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte konu hakkında detaylar…

SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

AÖF öğrencilerinin bahar dönemi vize sınavları bu yıl ilk olarak 16 – 17 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. İkinci bahar sınavı ise 04 – 05 Haziran 2016 tarihlerinde uygulanacak. Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 dönemi tek ders sınavı ise 16 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilecek.

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYIN

AÖF sınav giriş belgelerinin edinilebilmesi için gerekli olan ilk şey AÖF bürolarından kişilere özel olarak verilen şifredir. Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri bu şifre ile Anadolu Üniversitesi resmi sitesi https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim üzerinden öğrenci bilgi sistemine girebilir, AÖF sınav giriş yerlerini kolayca öğrenebilir. Ayrıca sınava girmek için ihtiyacınız olan AÖF Sınav Giriş Belgesi’ni de yine aynı yerden edinebilir. Öğrenciler bu belgede yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar. Fotoğraflı AÖF Sınav giriş belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir.

AÖF SINAV GİRİŞİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

AÖF sınav giriş belgesi, bu sınavlara giriş için gerekli olan belgelerden sadece biri. Bu belgenin yanı sıra; fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge de AÖF sınav girişleri için gerekli diğer belgeler.

Belgeyi görmek için tıklayınız….

kaynak:mynet.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.