LIFE STYLE

Metrobüs Nedir? Metrobüs Durakları

METROBÜSLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİM

Metrobüsün ABV… Ama riyakar da olmamak lazım, İETT otobüslerinin ise aLLAH bin türlü belasını versin! Metrobüs; bir 11ÜS, bir 19E, bir 522 ST ve türevleri değildir kesinlikle.

Klimalıdır, trafikte beklemez, 10 saniyede bir gelir. Şoförünün pedallara basma performansı sizin böbrek taşlarınızı düşürmez. Metrobüste hamile kalmazsınız (İETT’de erkekler bile hamile kalabilir) vs. Yani Metrobüsün birçok avantajı vardır.

Metrobüse yakın bir yerde oturmayı arzu ederdim. Hayat daha kolay olurdu. Riyakarlık etmiyorum görüldüğü üzere. Hele hele metroya yakın bir yerlerde oturanlar hiç ağızlarını açmasınlar. Metro, dünyanın her yerinde medeniyettir (Kabataş-Bağcılar T1 hariç.) TR’de, sahip olunan çeşitli avantajları ters yansıtıp zırlamak bir genel geçer kuraldır.

Yine de Metrobüs insan onuruna yakışır bir toplu ulaşım modeli değildir. Güvenli değildir en başta. Daracık bir şeritte, yüksek hızla ilerler. Şoförün en ufak bir dalgınlığı faciaya sebep olabilir. Bir de işte her toplu ulaşım aracı gibi tıkış tıkıştır.

Hiçbir yerde bu tarz bir ulaşım şekli görmedim. 70 sene önce bir E5 yapmışlar, hala ekmeğini yiyorlar.

Not 1: Metrobüs özel isim mi cins isim mi?

Not 2: Tekrar ediyorum, Metrobüse yakın bir yerde oturmayı arzu ederdim. Bilemezsiniz…

Not 3: Sarı dolmuş son durağına yakın yerde oturmak da avantajlı bir şeydir.

Not 4: Sosyalist devrim olsa, Metrobüs iptal edilemez. 50 sene sonra falan anca… Ama emin olun birileri yok kıl yok tüy demeye devam eder.

Not 5: Şark kurnazlığı nedir diye sorsanız cevap olarak Metrobüsü verirdim.

Not 6: Tekrar ediyorum, Metrobüse yakın bir yerde oturmayı arzu ederdim

Metrobüs Durakları Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.