Yayınlandı: Çar, Haz 14th, 2017

-E Bordro Nasıl Alınır? -E Devlete Nasıl Girilir?

 

 

Devlet memuru olarak çalışan vatandaşlar için maaş bordroları e-Devlet Kapısı üzerinden çevrimiçi olarak erişime açıldı. Peki e-Bordro nasıl alınır?

İşte 2017 Haziran e-Bordro alma işlemine dair detaylar:

E-BORDRO NASIL ALINIR?

Bilindiği üzere devlet memurlarının maaş bordroları yalnızca e-Devlet üzerinden yayınlanıyor. Haziran ayının bordrosu da erişime açıldı. Vatandaşlar, e-Bordro sayfasına ulaşmak için e-Devlet sistemine, T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile giriş yapmak zorundalar. Ardından açılan sayfa üzerinden e-Bordro görüntüleyebilri veya yazdırabilirler.

E-Bordro hizmetinden 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi 4/B’li sözleşmeli personeller ile 4/C’li geçici personeller yararlanamıyor. Ayrıca bu personeller haricinde farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar da e-Devlet üzerinden e-Bordro hizmetinden yararlanamıyor.

e-DEVLET GİRİŞ NASIL YAPILIR?

e-Devlet’e giriş yapmak için eğer şifreniz yok ise, en yakın PTT şubesinden e-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. e-Devlet şifrenizi aldıktan sonra, www.turkiye.gov.tr adresinden e-Devlet’e T.C. Kimlik No ve aldığınız şifre ile giriş yapabilirsiniz.
Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 2 TL tahsil edilmektedir. İlk şifreden sonra herhangi bir nedenle PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 4 TL ücret ödenmektedir.

Şifre için herhangi bir yıllık ücret söz konusu değildir. Her bir şifre için ödenen ücret bir defaya mahsustur. Ancak, unutma ve kaybolma durumlarında online şifre yenileme hizmetinden yararlanmak yerine PTT’den yeni şifre zarfı alınıyorsa bu ücretin tekrar ödenmesi gerekmektedir.

kaynak:mevzuatgazetesi.com

Yorum Yazın

XHTML: HTML Etiketi Kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>