Devlet MuhasebesiGÜNCEL HABERLERMALİYE MEVZUATI

Malmüdürlüğü Nasıl Yazılır?

Maliye Bakanlığının taşra birimi olan Malmüdürlükleri, ilçede örgütlenmişlerdir….

Kaymakamlıklara bağlı olarak çalışan Malmüdürlükleri içerisinde, Muhasebe, Milli Emlak, Muhakemat ve Gelir Servislerini barındırır.

Malmüdürlükleri, ilçedeki kamu kurumlarının ödeme ve muhasebe işlemlerini gerçekleştirir…

Ayrıca Milli Emlak Birimi ile hazineye ait taşınmazlar sevk ve idaresi, kamu kurumlarına tahsis edilmesi, kiralanması, satışı, ecrimisil işlemleri ve çeşitli kanunlardan gelen diğer işlemleri yapmakla görevlidirler….

Muhakemet servisi ise bünyesinde çalışan hazine avukatları ile Devletin taraf olduğu davalarda devletin tüzel kişiliğini temsiz etmektedirler…

Gelir Servisi ise bağımsız vergi dairesi bulunmayan ilçelerde, vergi tarh tahakkuk ve tahsil işlemlerini gerçekleştirmektedirler….

Pekş Malmüdürlüğü; ayr mu bitişik mi yazılır….

Malmüdürlüğü mal ile müdürlüğü kelimesinin bitişik yazılması ile meydana gelmiş bir kelimedir…ve aslında maliye müdürlüğü anlamına gelmektdir…..

Malmüdürlüğü’nin başında Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından ataması yapılan Malmüdürü, müdür olarak görev yapmaktadır ve protokolde Kaymakamdan sonra gelmektedir…..

One thought on “Malmüdürlüğü Nasıl Yazılır?

  • Can

    Bu kadar neden uzatıyorsunuz altı üstü nasıl yazıldığını yazacaksınız.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.