Yayınlandı: Cum, Eki 6th, 2017

MTV Düşecek mi?

Maliye Bakanı Naci AĞBAL ve Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet ŞİMŞEK tarafından MTV’ de (Motorlu Taşıtlar Vergisi) yapılması öngörülen %40 artış, beraberinde bir çok soru işareti getirdi….

Bilindiği üzere MTV yani Motorlu Taşıtlar Vergisi arabaların yaşına ve motor hacmine göre yılda bir kez alınan ve iki taksit halinde ödenen bir vergidir.

Buna göre MTV yılda bir kez alınır ve ilk taksidi Ocak ayı sonuna kadar, ikinci taksidi ise Temmuz ayı sonuna kadar ödenmektedir….

Peki MTV de öngörülecen %40 lık artışın düşürülmesi mümkün mü?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğdan tarafından yapılan açıklamada konunun tekrar değerlendirecelği ifade edildi….

Fakat göründüğü kadarıyla bütçe dengelerinde sorun var ve Hükümet bütçe dengeleri ve makro ekonomik dengelerin bozulmasına izin verecek gibi görünmüyor….

Bu noktada MTV de bir indirim gündeme gelsede bu indirim oranının yüksek bir oran olacağını söylemek zor…. Kamufinans uzmanlarınca yapılan değerlendirmede artış öngörülen %40 oranı bir miktar düşürülebilir ve %30 oranına çekilebilir….

Ancak MTV artış oranının %30 dan daha aşağı bir orana düşürülmesi beklenmemektedir…

Gelişmeleri anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz…..

Yorum Yazın

XHTML: HTML Etiketi Kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>