7 Bin 500 Bekçi Alımı Başvuru Şartları Değişti

 

Bir dönem uygulamasına son verilen bekçilik kurumu, İçişleri Bakanlığı tarafından tekrar uygulamaya sokuldu…

Bu kapsamda alınacağı ilan edilen 7500 kişilik bekçi alımna ilişkin şartlarda bazı değişiklikler yapıldığı bildirildi…

Söz konusu değiikliklere ilişkin özellik gösteren durumları sizler için derledik…

İşte 7500 kişilik bekçi alımına ilişkin haberin detayı….

Resmi Gazete aracılığı ile bekçi alımı başvuru şartlarının değiştirildiği belirtildi. Buna göre bu sene 7 bin 500 bekçi alımı yapılması ön görülmektedir.

 

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı için bekçi kadrosu açıldı. Buna göre aralıklarla il Valilikleri tarafından yapılacak duyurular sonucunda bekçi alımları yapılacaktır. Bu sene geçtiğimiz seneden kalan 7 bin 500 kişilik bekçi alımı kadrosu mevcuttur.

Geçtiğimiz sene OHAL ilanı ile yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnameler KHK neticesinde toplam 14 bin 500 kişilik bekçi alımı kadrosu ihdas edilmiş fakat sadece 7 bin kişilik alım yapılmıştı. Buna göre bu sene İşin Olsa ekibimizin yorumuna göre 7 bin 500 kişilik bekçi alımı daha yapılacaktır. Alımlar ne zaman derken Resmi Gazete aracılığı ile bekçi alımında başvuru şartları yönetmeliğinin değiştirildiği belirtildi. Peki detaylar nedir?

YENİ BAŞVURU ŞARTLARI NE OLDU?

Resmi Gazete aracılığı ile bekçi alımında başvuru şartlarının değiştiği belirtildi. Peki yeni şartlar nedir? Türk vatandaşı olmak, askerliğini yapmış olmak, en az ilkokul mezunu olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak, silah taşımaya engeli olmamak, sağlığı iş yapmaya yatkın olmak, sicili belirli suçlardan fazla dolu olmamak, uyuşturucu alkol vb. gibi madde kullanmıyor olmak, kamu haklarından mahrum olmamak gibi şartlar aranmaktadır. Yakın zamanda 7 bin 500 bekçi alımına ilişkin kamuoyuna duyuruların yapılması beklenmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.