İhale Yargı KararlarıKAMU İHALE MEVZUATI

İhtiyaçların en iyi şekilde, uygun şartlarla ve zamanında karşılanması ve ihalede açıklık ve rekabetin sağlanmasının tespiti için bakanlığa yazılması gereği (kik kararı)

Memur-11

Başlık :2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 2’nci maddesindeki “ihtiyaçların en iyi şekilde, uygun şartlarla ve zamanında karşılanması ve ihalede açıklık ve rekabetin sağlanmasının esas olduğu” ilkelerine aykırı şekilde hareket edilmesi sonucu, konunun inceleme ve gerekirse araştırma yapılmak üzere Bakanlığa yazılmasına ilişkin karar.
Özet :2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 2’nci maddesindeki “ihtiyaçların en iyi şekilde, uygun şartlarla ve zamanında karşılanması ve ihalede açıklık ve rekabetin sağlanmasının esas olduğu” ilkelerine aykırı şekilde hareket edilmesi sonucu, konunun inceleme ve gerekirse araştırma yapılmak üzere Bakanlığa yazılmasına ilişkin karar.
Karar Dosya İçerik :
1. Daire,  Karar Tarihi : 13.4.2004, Tutanak No : 8141Edirne Belediyesi Saymanlığı 2002Belediye şehir merkezinde ve mücavir alan sınırları içinde yapılacak yollar için İzmit Tüpraş Rafinerisinden asfalt alınması hususunda; 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 2’nci maddesindeki “ihtiyaçların en iyi şekilde, uygun şartlarla ve zamanında karşılanması ve ihalede açıklık ve rekabetin sağlanmasının esas olduğu” ilkelerine aykırı şekilde hareket edilmesi sonucu, konunun inceleme ve gerekirse araştırma yapılmak üzere Bakanlığa yazılmasına,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.