BorsaYATIRIM&FİNANS

Borsa Yatırım Analiz

borsa-11

Borsa Yatırım Analizi
Günlük – 03/03/2015 09:38

ABD hisse senetleri piyasaları yükselişini sürdürürken Nasdaq 2000 yılından bu yana ilk defa 5.000 puan düzeyine ulaştı. Asya piyasalarında da değer kazançları görülüyor.
BİST 100 endeksi dün günü 500 puanlık dar bir bantta geçirerek günü %0,24 düşüşle 83.947 puanda kaparken işlem hacmi de 1,4 milyar dolar düzeyinde sınırlı kaldı. Bugün BİST 100 endeksinin küresel piyasalara tepki olarak güne sınırlı bir miktar yükselişle başlamasını bekliyoruz. Daha sonra piyasalar saat 10:00’da açıklanacak olan Şubat ayı enflasyon verilerini izleyecek. Ortalama piyasa beklentisi Şubat ayında enflasyonun %0,75 arttığı yönünde. Diğer yandan İran’ın nükleer programı konusunda anlaşmaya varabileceğini açıklamasıyla bu ülkenin de enerji piyasalarına arz yönünde katılabileceği beklentisi ile petrol fiyatları düşüşe geçti. Piyasalar üzerinde TL’nin zayıflamasıyla oluşan baskı devam ediyor. Açıklanan mali tablolara baktığımızda Tupraş, Aygaz ve Anadolu Cam’ın faaliyetlerine ilişkin zayıf görünüm sergilediğini ve Sinpaş GYO’nun sonuçlarının beklentilerden çok daha olumlu olduğunu belirtelim.
Bugün açıklanacak Şubat ayı enflasyon verisi dışında önemli bir veri akışı bulunmuyor. Döviz kurları yine piyasanın takibinde olacak
Kaynak: iş yatırım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.