Devlet MuhasebesiMALİYE MEVZUATI

Sağlık Bakanlığı Personeli atamalarında kullanılacak belgeler hakkında genel yazı

doktor-2

T.C.

MALİYE BAKANLIĞI

Muhasebat Genel Müdürlüğü

Sayı     :B.07.0.MGM.0.20/650/16400                                                                     27/09/2006

Konu   :

Sağlık Bakanlığından alınan 12/09/2006 tarihli ve 157492 sayılı yazıda, sağlık hizmetlerinin önceliği nedeniyle ihtiyaç duyulan yerlere atanan personelin göreve başlamalarını hızlandırmak amacıyla personel atama kararlarının Bakanlığın resmi internet sayfasında yayımlanarak ilan edilmesi uygulamasına başlandığı belirtilerek, muhasebe birimlerince, Sağlık Bakanlığı personelinden ilk defa, yeniden veya naklen atananların özlük işlemlerinde, onaylı atama kararının geçerli belge olarak kabul edilmesi istenilmektedir.

Bilindiği üzere, Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinde, aylık ve aylıkla birlikte ödenen hakedişler için ödeme emri belgesine, Aylık Bordrosu (Örnek: 8) ve Personel Bildirimi (Örnek: 9) ile duruma göre ilk atamalarda atama onayı ve işe başlama yazısının, naklen atamalarda ise atama onayı, işe başlama yazısı ve Personel Nakil Bildiriminin (Örnek: 10) ekleneceği, 5 inci maddesinde ise kanıtlayıcı belgelerin aslı veya yasal bir sebeple aslı temin edilemeyenlerin onaylı suretlerinin bağlanacağı, onaylı suretlerin, onaylayan ilgili birim yetkilisinin adı, soyadı, unvanı, imzası ve resmi mühür ile onay tarihini taşıması gerektiği belirtilmektedir.

Buna göre, Sağlık Bakanlığı personelinden ilk defa, yeniden veya naklen atananların özlük işlemlerinde, bilgisayardan alınmış ve onaylanmış atama kararının geçerli belge olarak kabul edilmesi uygun görülmüştür.

Bilgilerini ve gereğini rica ederim.

Ömer DUMAN

Bakan a.

Genel Müdür

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.