Belediyeler Kamu İhale Kanunu 21/f Kapsamında Alım Yapabilir mi?

Muhasebe-30

Soru:110.000,00 TL tutarında piknik masası alımı yapılacaktır. İHALE olmadan belediyeden 4734 sayılı kanunun 3. maddesine veya 4734 21 f maddesine göre alım yapılabilir mi ? Belediyeden yapılan alım istisna kapsamında yapılır mı.

Cevap 1- Ceza evlerinden de istisna kapsamında alınabiliyor. Belediye varmı bilmiyorum. Daha doğrusu yok diye biliyorum.

Cevap 2- İstisnada yok. 21/f ise direk iş verilebilecek bir madde değil, en az yeterliğe haiz 3 kişiyi davet etmen gerek. İhale daha kolay… Ya da ceza evlerine verin, sağlam iş yapıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.