Bireysel FinansGÜNCEL HABERLER

Çek Sorgulaması ve E-Rapor Nedir?

ÇEKÇek Sorgulaması ve E-Rapor

KREDİ KAYIT BÜROSU (KKB) ELEKTRONİK RAPOR SİSTEMİ (E-RAPOR)


Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB  ile imzaladığı protokol çerçevesinde,  KKB’nin E-Rapor hizmetlerinden faydalanmak isteyen tüzel kişilerin bu sisteme üyeliklerini gerçekleştireceklerdir. Gerçek kişiler KKB’nin internet sayfası (kkb.com.tr) üzerinden doğrudan müracaat edeceklerdir.
KKB’nin E-Rapor hizmetlerinden faydalanmak isteyen tüzel kişilerin KKB sistemine üye olmaları zorunludur. Sisteme üyelik için bir ücret alınmamakla birlikte talep edilen her bir rapor için KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından 2,3 TL ücret alınmaktadır.
Odamız tarafından yapılacak işlemler ücretsiz olup detaylı bilgi almak için Odamız Ticaret ve Sanayi Müdürlüğü ile (314 38 45) iletişime geçilebilecektir.
Tüzel Kişiler KKB’nin internet sayfası (kkb.com.tr
) üzerinden bilgi girerek hazırladıkları başvuru formunu imzaları olarak ve bu kişilerin imza sirküleri ve imza sirkülerindeki isimlerin yetkili olduklarını gösteren ticaret sicil gazetesi örneği ile ATSO’ya getirirler.
ATSO; bu imzaları (imza sirküleri üzerinden) ve sözleşmeyi imzalayanların buna yetkili olduklarını (ticaret sicil gazetesi üzerinden) kontrol ettikten sonra, bu sözleşmenin uygun olduğunu elektronik ortamda KKB’ye teyit edecektir.
Teyit İşlemi; KKB’nin internet sayfasında (kkb.com.tr) “Üye Kurum Girişi” bölümünde yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.