Yıllık (Andaç) Neye Denir….En Güzel Yıllık Yazıları

 

 

 

Yıllık andaç; anı değeri taşıyan eşyalara denir…

Özellikle izmirde yıllık kelimesinin karşılığı olarak da kullanılmaktadır….

Peki yıllık neye denir…

üniversite öğrencisi ile ilgili görsel sonucu

Kısaca özetlemek gerekirse, okullarda, özellikle son sınıf öğrencilerinin mezun olurken, her öğrenci için o öğrencinin belirgin öne çıkan özelliklerinin espirili bir şekilde anlatıldığı hatıra defterleri olarak ifade edilebilir…

Her öğrenci mezuniyet döneminde kendisi için neler yazıldığı merak eder…

Ve yıllar sonra açıp okunduğu zaman bu yıllıklarda yada andaçlarda yazılı olan hatıralar canlanır….

üniversite öğrencisi ile ilgili görsel sonucu

Yılların yazıldığı lise ve üniversiteler insan yaşantısında son derece önemli yılları ifade eder….

Çocukluk yıllarından gençlik yıllarına ve sonrasında üniversite yıllarında ilk sevgili, el ele tutuşma yada farklı sosyal aktivitelerin gerçekleştiği,

 

Gençliğin kendisine toplumda bir yer edinme çabalarının ön plana çıktığı yıllardır bu dönemler….

Ve şimdi sıra sizde ….sizde vakti gelmişken yıllığınızı açın ve sizler için arkadaşlarınız ne yazmış okuyun….

 

üniversite öğrencisi ile ilgili görsel sonucu

 

EN GÜZEL MEZUNİYET YILLIK YAZILARI

Bilgi ve tecrübelerini gelecek nesillere aktarma zamanı geldi demek. Ne çabuk geçiyor yıllar, mutluluklar.

Yaşam merdivenlerini tek tek çıkıyor, bunda da başarılı oluyorsun. Umarım her şey bundan sonra da istediğin gibi Olur. Mezuniyetini kutlarım.

 

Beautiful Student Girls In The University Campus Studying For.. Stock  Photo, Picture And Royalty Free Image. Image 23343117.

Mezun olmak her şeyin bittiği anlamına gelmez. Bu sadece bir başlangıç, bunu sakın unutma ama bu günün tadını doyasıya çıkart.

Şimdi bu okuldan mezun oluyoruz ya sanma ki ayrılacağız, sanma ki kopacağız. Tam tersi daha bir kenetleneceğiz ve yakın olacağız bir birimize. Unutma ki zorluklardan korkmayan insanlar için başarıya ulaşmak oldukça kolaydır. Güzel günlere yürümemiz dileğiyle.

Beautiful Student Girls In The University Campus Studying For.. Stock  Photo, Picture And Royalty Free Image. Image 23343104.

Geride 8 koca sene bıraktık ve simdi mezun olduk hayatımın geri kalanı da umarım bu günüm ki gibi eğlenceli hüzünlü ama en önemlisi arkadaşlarımla geçer.

Okula ilk merhaba dediğim günden bu yana benim arkadaşımsın ve inan ki hep arkadaşım olarak kalacaksın. Bak kaç yıl oldu yan yanayız ve emin ol uzun yıllarda seninle yan yana olacağımıza inanıyoruz benim karizmatik arkadaşım. Güzel ve mutlu günlere yürümen dileğiyle. Okul sonrası hayatında hep başarılı ve mutlu olmanı diliyorum. İnanıyorum ki sen güzel günlere yürüyeceksin.

Seninle hayat dolu günler yaşadık. Şimdi artık hayat dolu okul yıllarından zorlu mücadelenin olduğu bir hayata adım atıyoruz. Evet zorluklar bizi bekliyor ama biliyorum ki biz zorlukları yine yenecek ve başarılarla dolu günlere adım atacağız. Zafere sağlam adımlarla yürüdüğün başarılarla dolu yıllara.

Hayat insana neler getirir bilmem ama bazı zamanlar olur insan karşısına çıkanı anlatıp anlatmamak arasında kalır. Seni anlatmak için oturup yazmaya başladım ancak, kelimeler kifayetsiz kalır derler ya işte o durumu yaşıyorum şimdi. Dostluk ve arkadaşlığın anlamını sende buldum. Seninle güldüm, gülümsedim, ağladım kavga ettim. Kısacası hayata dair iyi veya kötü birçok şeyi yaşadım. Şimdi satırlara dökmek gerekiyor ama hiç bir sözcük seni ve arkadaşlığını tam anlatamaz. Kendine hep iyi bak can arkadaşım benim.

Ne desem nasıl anlatsam olmuyor işte. Yılları geçirdik birlikte. Aynı sıralarda yan yana oturduk, sohbet ettik, güldük gülümsedik. Sonra uzun gecelerde sabaha kadar sohbetler edip okulu bitirince yapacaklarımıza dair hayaller kurduk. Velhasılı kelam seninle güzel bir arkadaşlık, iyi bir dostluğumuz oldu. Parasız kaldık, yürüdük, Kavga etik üzüldük ve bazen sebepsiz yere güldük uzun uzun. Ama hep yan yana olduk. Şimdi kısa bir veda sahnesi yaşıyoruz uzun bir hayat yolculuğuna çıkmak üzere. Mutlu ve güzel günlere adım atman dileğiyle. İyi bak kendine.

University College Student Girl Looking Happy Smiling Book Notebook Campus  — Stock Photo © dan.grytsku.gmail.com #196517382

 

Yüreğini bıkmadan usanmadan insanlara açan, olduğu gibi görünen göründüğü gibi yaşayan, dürüst, her türlü macerayı yaşamış her türlü insanla karşılaşmış olmasına rağmen pekguzelsozler.com ruhunu yeni doğmuş bir çocuğunki kadar temiz tutmayı başarmış dostum, yıllar ne kadar çabuk geçiyor değil mi? Eminim sende benim gibi inanılmaz derece net bir şekilde hatırlıyorsun tanıştığımız ilk günü. Hayatıma girişin ile artık hiç bir şey aynısı gibi olamazdı. Seni tanıdıkça kendimi tanır oldum senin anlattıklarınla büyüdüm dünyayı algılamam bile farklı oldu.  İşte o günlerden bu günlere çok şey yaşandı. Senin de dediğin gibi ‘su aktı yolunu buldu’.  Hiç şüphe yok ki yıllar sonra gene bugünkü gibi hem başarılı, hem insani özelliklerine sahip çıkmış bir insan olarak bulacağım seni. Bir ömür boyu mutlu olmanı diliyorum zeki adam.

Student girl with books and backpack standing near university bu — Stock  Photo © Wadym #194200192

 

Okul sıralarına ismimizi kazıdığımdan bu yana ne kadar zaman geçti unuttum. Dersten atıldığımız günleri hatırlarsın değil mi. İşte o günlerde ki gibi çocuk kalsın yüreğin ve çocuksu gülümseyişlerin eksik olmasın yüzünden. Eğitim hayatımızın sonuna geldik ve şu an üniversite sıralarından mezun olup daha zorlu olan hayat yolunda mücadeleye hazırlanıyoruz. Ancak aklından çıkarma ki biz istedikçe zorlukları yenmemiz bizim için kolay olacaktır. Başarılarla dolu günlere ulaşman dileğiyle.

Eski aşk, arkadaş, dost, kardeş, aile. Kısaca her şeydin benim için. Nerdeyse 5 sene bu şekilde geldi geçti hayatımızdan. Neler yaşamadık,  görmedik ki bu zaman içerisinde. Ne kelimeler yeter ne de zaman yeter bunları anlatmaya. Tek bildiğim bir şey var ki iyisiyle kötüsüyle hiçbir zaman unutulmayacak oldukları. Bilirsin cümlelerle aram hiçbir zaman iyi olmadı ama şundan emin ol ki nerde, kimle olursak olalım geçmişe dönüp baktığımız zaman yüzümüzde bir tebessümle birbirimizi hatırlayacak olduğumuzdur. Sen böyle bir insansın benim için. Bunu hiçbir zaman unutma olur mu?  Hayat karşımıza neler çıkaracak bilemiyorum sadece bunu elimizden geldiği kadar korumaya çalışacağımı biliyorum. Umarım hayat sana çok daha cömert davranır yeter ki sabırlı ol ve gülümsemeye devam et. Çok mutlu bir hayatın olduğunu biliyorum, yeni günlerin daha çok mutluluk getirmesini dilerim senin için çünkü bunu hak ediyorsun.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.