Pirina Nedir? Pirina Sabun Nedir? Pirina Sabun Faydaları Nelerdir?

Pirina Nedir?

Doğanın mucilerinden biri sayılabilecek zeytin ağacının meyvesi olan zeytinin bir çok faydası vardır….

Zeytinin faydaları saymakla bitmez….

Zeytin meyve olarak kahvaltımızı süsleyip bize harika lezzetler sunduğu gibi, zeytinin işlenmesiyle beraber zeytinden farklı olarak bir çok üründe ortaya çıkmaktadır…..

Zeytinin kahvaltıda yenmesi dışında yağı çıkarılıp yemeklerde ve salatalarda kullanılan en kaliteli yağa ulaşmak mümkün olduğu gibi, zeytin işlenmesinden geriye kalan maddeler de çeşitli çekillerde değerlendirilmektedir.

Zeytinin işlenmesi sonucu ortaya çıkan posasına pirina denmektedir…

Zeytinin işlenmesi demek ezilerek suyunun sıkılması yağının alınması anlamına gelir…

Zeytinin yağı; zeytinin çeşitli şekillerde çeşitli şekillerde sıkılması sonucu elde edilmektedir…….

Zeytin sıkıldıktan sonra geriye kalan pirina (posa) yine işlenerek çeşitli şekillerde kullanılabilmektedir.

Pirinanın öncelikli kullanım şekli sabun yapılmasıdır.

Piyasada Vakıflar, Dalan ve Tariş gibi kurumların pirima sabunları satılmaktadır….

Pirima zeytinyağlı sabunları, zeytinyağı posasından yapılması nedeniyle normal zeytinyağlı sabunlardan daha düşük fiyata satılmaktadır…

Bu pirina zeytinyağlı sabunlara göre daha kalitesiz bir sabun olduğunu aklınıza getirmesin….

Maliyet itibariyle pirina zeytinyağlı sabunlarının maliyeti, normal zeytinyağlı sabunlara göre daha düşüktür,çünkü ağırlıklı olarak zeytin posasından yapılmaktadır….

pirina sabunu faydaları ile ilgili görsel sonucu

Pirinanın diğer bir kullanım alanı da yakıt olarak kullanılmasıdır….

Peki zeytinyağlı sabun mu yoksa pirina zeytinyağlı sabun mu daha sağlıklıdır?

Genel kanı ya da basit mantık yütürmekle, normal zeytin yağlı sabunda daha fazla zeytin yağı bulunmakta….bu nedenle zeytinyağlı sabun daha sağlıklıdır şeklinde bir yorum yapılabilir…

Lakin pirina zeytinyağlı sabunda da zeytinin posasından yapılması nedeniyle posada bulunan kalıntılardan yararlanır ve bunun da kendisine göre faydası vardır…..

Kullanım tercihleri tamamen kişiye göre değişecektir….

Bu noktada kamu finans sitesi olarak tavsiyemiz hem normal zeytinyağlı sabunu hem de pirina zeytinyağlı sabunu deneyiniz ve kararınızı buna göre veriniz….

Normal zeytinyağlı sabun, daha açık renklidir, pirina zeytinyağlı sabun ise daha yeşile çalan bir renge sahip olup pirinadan yapıldığı için kısmen prüzlü bir yapı gösteriri….tabiki rahatsız edicek kadar değil…

Sadece siz pirinayı sabunda hissederseniz…..esas itibariye sahtelik gerçeklik noktasında pirinayı hissediyor olmanız sabunun gerçek sabun olduğunun en büyük göstergesidir…

pirina sabunu faydaları ile ilgili görsel sonucu

Pirina Zeytinyağlı sabunun faydaları; öncelikle sabundur ve kimyasal madde içermez….

Zeytinyağı cildi korur, ph dengesini ayarlar…saçlardaki dökülmeyi önler, canlı diri tutar…

PİRİNA SABUNU

 Saf zeytinyağından üretilmiş olup binlerce yıldır kullanıldığı ve faydalarının olduğu bilinmektedir. Zeytin meyvesinin sıkılıp yağa dönüştükten sonra kalan posaya pirina denir. Daha sonra bu posanın (pirina )  sıkılmasından elde edilen yağa da pirina zeytinyağı denilmektedir.

İşte bu zeytinyağından elde edilen pirina sabunu  düzenli olarak kullanıldığında, kuruyan cildi canlandırır, doğal parlaklık verir, saçları güçlendirerek kırılmalara karşı direnç kazandırmaktadır, saç diplerinde kolayca emilir ve saç köklerini iyi besler.

Ayrıca bu sabunda bulunan E vitamini sayesinde vücut üzerinde kullanıldığında derinin gözeneklerini açarak cildin nefes almasını sağlar. Bu sabun çeşidimizde de doğala özdeş esans bulunmaktadır.

zeytinyağı ile ilgili görsel sonucu

ÖZELLİKLERİ

Tamamen Eski Geleneksel yöntemler ile Sıcak hamurdan elde edilir.Zeytinyağı sabunu Sürekli kullanıldığı taktirde Saç dökülmelerine karşı saç tellerinin beslenerek kalınlaşmasına, güçlenerek gürleşmesine, yıpranmayı azaltarak hacim kazanmasına;Ciltteki saç ve derisinde oluşan mantar, kaşıntı bunlara bağlı kepeklenme ve benzeri cilt problemlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

pirina sabunu ile ilgili görsel sonucu

Zeytinyağlı sabunu, zeytin meyvesinden elde edilen mucizevi bir sabundur. Çok eskiden bu yana kadınların saç ve cilt güzelliği için kullandıkları doğal bir çözümdür. Ben denedin ve geri dönüş olarak faydasını çok gördüm. Neymiş bu zeytinyağlı sabun gelin biraz bilgi sahibi olalım.

Kendine has hafif ve ferahlatıcı kokuya sahip zeytinyağlı sabun içerdiği E vitamini ile de hem cildinizi hem saçınızı besler. E vitamini başka nelere iyi gelir derseniz, güçlü bir antioksidandır. Yaraların iyileşmesini hızlandırır. Kansere karşı koruyucudur. Cildi güzelleştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir, göz sağlığı için önemlidir, vücuttaki ağır metalleri, zehirli bileşenleri, radyasyon ve toksinlere karşı koruma sağlar aynı zamanda Alzheimer hastalığının önlenmesinde olumlu etkisi olduğu kanıtlanmıştır
zeytinyağı sabunu

Zeytinyagı Sabununun saç için faydaları

Bu kadar yararlı olan bir bitkinin gelelim saç için faydalarına.Saça doğal bir yumuşaklık veren bu sabun aynı zamanda saçınızın parlak bir görünüme sahip olmasına da yardımcı olur. Ben saçımı zeytin yağlı sabun ile yıkadım ama saçım çok sertleşti diyenler olacaktır. Saçınız ilk tepki olarak buna direk karşılık vermeyecektir. Fakat ısrarla kullanmaya devam ederseniz sonunda dökülmeyen, sağlıklı, canlı ve yumuşacık saçlara sahip olacaksınız. Yine saça canlılık ve yumuşaklık veren elma sirkesiyle kullanırsanız daha hızlı bir şekilde yumuşacık canlı saçlara ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda saçınızın beslenerek daha sağlıklı ve daha hızlı uzamasında da yardımcı olur. Şampuanlardaki gibi içinde kimyasal bulunmadığı için zeytinyağlı sabunları bebeklerde güvenle kullanabilirsiniz. Hatta saç hücreleriniz hala hayattaysa dökülen kısımlarda yeniden saç hücrelerinizi hayata geçirerek saçınızda gürleşme bile sağlayacaktır.

pirina sabunu ile ilgili görsel sonucu

Zeytinyagı Sabununun cilt için faydaları

Zeytinyağı sabunundan bahsetmişken cildimize karşı olan yararlarından da biraz söz edelim.Egzama ve deri hastalıklarının da iyileştiricisi olarak bilinen zeytinyağı sabunu doğanın tüm gücünü insan oğluna sunuyor. Eski kadınlarımızın ışıl ışıl parlayan küçük gözenekli, kırışıksız ciltlere sahip olmalarının nedeni olarak doğal sabunlar olduğu düşünülüyor. Aşırı kozmetik malzemesi kullanımı, şehrin stresli hayatı, yanlış beslenme, şeker, sigara, alkol tüketimi gibi faktörler cildimizin daha çabuk yıpranmasına sebep oluyor. İste bu hızlı yaşlanmayı ve deformeyi asırlardır şifa amaçlı kullanılan zeytinyağı sabunu sayesinde cildimize hak ettiği bakımı kolay ve ucuz bir yolla suna bilirsiniz. Zeytin yağı sabununu hemen hemen her yerde bulabilirsiniz. Alırken sadece doğal yapım olup olmadığını soruşturun.

zeytinyağı ile ilgili görsel sonucu

Bunların yanında sivilce problemi olan insanlarında zeytinyağı sabunu kullanmaları gerekmektedir. Cilt için faydalı olan E,D ve K vitaminleri içeren zeytinyağı sabunu cilt üzerinde iyileştirici etkiler göstererek, sivilceleri zaman içinde yok eder ve iri gözeneklerinde ufalmasını sağlar. Ayrıca antiseptik özelliği sayesinde sivilce, tahriş, egzama, sedef, mantar, alerji, pişik gibi cilt hastalıklarının doğal çözümü olarak ün yapmış bir üründür.Sonuç olarak doğal bir üründür ve ısrarla tavsiye ediyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR…GERÇEK ZEYTİNYAĞI NASIL ANLAŞILIR?

Gerçek Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?

kaynak;www.sonsacmodelleri.com, www.vakifzeytinleri.gov.tr

Not 1:haberde yer alan görseller reklam amaçlı değil, bilgilendirme amaçlıdır…

Görsellerde belirtilen markalar dışında da bir çok firma ya da şahıs pirima sabun üretmektedirler…

Deneyip en iyisini en kalitelisini bulmak, kullanıcılara ait bir sorumluluktur…..

Not 2-D İ K K A T

SABUNDAN BEKLENEN FAYDAYI SAĞLAMAK KİŞİNİN CİLDİ, SAÇ YAPISI VE GENETİK YAPISINA GÖRE DEĞİŞKEN OLABİLİR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.