Muhasebat Müfettişlerine Maaş Şoku

 

Maliye Bakanlığına bağlı olarak Muhasebat Kontrolörlüğü yaparken 659 sayılı kararname ile bir gecede uzman yapılan Muhasebat Müfettişleri şimde maaş şoku yaşıyorlar….!!!!!

Kamu sektöründe mali teftiş ve denetim yapan Muhasebat Müfettişlerinin haklı mücadelesi, sonuç vermiş ve tekrar eski ünvanları olan Muhasebat Kontrolörlüğü kadrosu yeniden ihdas edilmiş, Hazine ve Maliye Uzmanlığı kadrosunda teftiş ve denetim yapan Muhasebat Müfettişleri, yeni atandıkları Muhasebat Kontrolörleri kadrosuna atandıkları için bu yeni bir atama sayıldı ve 666 sayılı KHK ya tabi tutuldular….

Bu da muhasebat müfettişleri için maaşlarında 1.000.-TL civarında kayıp anlamına geliyor…..!!!!

Türkiyenin sayılı teftiş kurulları arasında yer alan Muhasebat Müfettişleri….öncelikle Uzmanlık kadrosundan kurtulalım derken şimdide maaşlarında aylık  1000.-TL lik düşüşle karşı karşıya kaldılar….

Maliye Bakanlığı üst düzey yönetim kademelerinde Muhasebat Müfettişlerinin maaş mağduriyetlerinin giderilmesi için çözüm aranıyor….

Benzer durumdaki teftiş kurulu atamalalarında tüm kurullarda maaşlarında herhangi bir değişim yaşanmazken Muhasebat Kontrolörlüğüne tekrar atanan muhasebat müfettişlerinin aylık 10000 TL ye varan mağduriyetlerinin giderilmesi şu an en temel sorunlarında biri olarak görülüyor……………

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.