İhale MevzuatıKAMU İHALE MEVZUATI

Kik Kararlarına Karşı Başvuru Yolları ve Yapılacak İnceleme

bayan-59

Kararlara Karşı Başvuru Yolları ve Yapılacak İnceleme

          Açıklama ve aykırılığın giderilmesi ile maddi hataların düzeltilmesi

          MADDE 22 – (1) İdare ve Kurum tarafından alınan kararların yeterince açık olmadığı veya birbirine aykırı hüküm fıkraları içerdiği iddialarıyla, taraflardan her biri kararın açıklanmasını veya aykırılığın giderilmesini isteyebilir. Açıklama veya aykırılığın kaldırılması, ancak karar gereğinin yerine getirilmesine kadar istenebilir.

(2) Kararlardaki maddi hatalar, tarafların talebi üzerine veya kararı alan idare veya Kurul tarafından tespit edilmesi halinde  düzeltilebilir.

(3) Açıklama talebine ilişkin olarak, kararı vermiş olan idare veya Kurum, işi inceleyecek ve gerek görürse dilekçenin bir örneğini, belirleyeceği süre içinde cevap vermek üzere taraflara tebliğ edecektir.

(4) Maddi hataların düzeltilmesine karar verilirse, düzeltilmiş karar, tekrar tüm taraflara tebligata çıkarılır. Kurul tarafından alınan kararın düzeltilmiş hali Resmî Gazete’de yayımlanır.

(5) İstekliler veya idare tarafından yapılan Kurul kararının yeniden değerlendirilmesi, gözden geçirilmesi, veyahut şikayet konusunun yeniden incelenmesi gibi talepler yukarıda belirtilen koşulları taşımaması halinde değerlendirilmez.

(6)  Kurumun nihai kararlarına karşı, tebliğ tarihinden itibaren 60 gün içinde, Kanunun 57 nci maddesi uyarınca Ankara İdare Mahkemelerinde dava açılabilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.