Şirket FinansYATIRIM&FİNANS

Facebook Kullanarak İşinizi Büyütmenin Yolları

facebook-1

Facebook Kullanarak İşinizi Büyütmenin Yolları

Boş zaman yanılsaması Boş Zaman, Hayallerinizi Öldüren Bir…
Liderlik vasıfları nasıl keşfedilir Liderlik Vasıflarınızı Nasıl Keşfedersiniz?
Televizyon izlemeyi bırakmak Televizyon İzlemeyi Bırakmanız İçin 9…
Kendinizi manevi olarak desteklemek için 9 yaşam stratejisi Kendiniz Desteklemeniz İçin 9 Yaşam…
Yeni yılda sizi motive edecek değişiklikler Yeni Yılda Sizi Motive Edecek…
E-posta gönderirken uyulması gereken kurallar E-Posta Gönderirken Uymanız Gereken 12…

İş, içerik üretme ve paylaşıma geldiğinde video kullanımı hiç şüphesiz ki başı çekmektedir. Yapılan araştırmalara göre sosyal ağlarda yayınlanan videolar normal görsel ve metinlerin toplamından %1200 daha fazla dikkat çekmektedir. Eğer video kullanımını güçlü bir sosyal ağ ile bir araya getirirseniz, beğeni ve izleme sayılarınız başını alıp gidebilir.

Facebook Live kullanarak işinizi büyütmenin yolları

Facebook Live (Facebook Canlı Yayın) geçen sene seçilmiş hesaplar üzerinde denendikten sonra hizmet vermeye başladı. Şu anda bütün kullanıcılar için erişime açık olan Facebook Live’ın tek talep ettiği şey bir kamera, internet bağlantısı ve bir Facebook hesabı.

Kullanıcılar canlı olarak yayınlanan videoları arkadaşları ve hayranlarıyla paylaşma imkânı bulabilmektedir. Kişiye özel bir sistem kullanan Facebook, kullanıcıların videonun belirli kısımlarına tepki verebilmelerini sağlayarak gerçek zamanlı bir katılım verisi elde edebilmektedir.

Bu durum biraz korkutucu görünse de, pazarlamacılar için katılım verileri ve takipçilerle iletişime geçebilme fırsatı oldukça geniştir. İyi haber ise küçük ya da büyük ölçekli her işletmenin Facebook Live’ı ticari amaçla kullanabilmesidir.
Facebook Live kullanarak işinizi büyütmenin 3 yolu:

Facebook Live müşterilerinizi video aracılığıyla sizinle iletişime geçirir. Videonuz canlı olarak yayınlandığında site üzerinde kalıcı olur. Böylece müşterileriniz sonradan videolarınıza erişebilir ve tepki gösterebilir. Ayrıca videoları aile ve arkadaşlarıyla paylaşarak içeriğinizin yayılım alanını da arttırabilir. Facebook Live’ı ticari amaçlar için pek çok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Fakat size vereceğimiz 3 harika seçenek ile de bunu başarabilirsiniz.

1.Kamera arkası içerikleri: Her birimiz diğer insanların erişiminin olmadığı alanlara girebilmeyi isteriz. O zaman işinizin perdelerini aralayın ve üretim sürecinizi, günlük olarak yürüttüğünüz işlemlerinizi, kararlarınızı ya da paylaşmaktan rahatsızlık duymayacağınız her şeyi kitlenizle paylaşın. Müşterilerinize işinizi nasıl bir tutumla yaptığınızı gösterin ve onları şirketinizin daha önceden görmedikleri yanlarını keşfe çağırın.

2.Günlük güncellemeler: Hizmet odaklı işlerde Facebook Live aracılığıyla takipçilerinize günlük güncellemeler, tüyolar ve faydalı ipuçları verebilirsiniz. Örneğin Guy Kawasaki şu anda oldukça popüler olan günlük tüyolar önermektedir. Bu tarz hızlı ve günlük tüyolar ile sosyal medyada popüler olabilir ve kullanıcılarınıza da faydalı içerik sağlayabilirsiniz.

3.Canlı yayın etkinlikleri: Eğer şirketiniz konferans ya da etkinlikler düzenliyorsa, canlı yayın etkinlikleri düzenleyerek müşterileriniz ve takipçilerinizle etkileşime geçebilirsiniz. Erişimi kısıtlamaktansa yayınınızı herkese açık yapın çünkü bütün kitleniz bu etkinliğe kişisel olarak katılma imkânına sahip olmayabilir.

Facebook Live videolarınızı geliştirmek:

Facebook Live videoları düzenlenebilir ve siz de kendi anahtar kelimelerinizi açıklama kısmına ekleyerek kitlenizin içeriğinize ulaşmasını kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca videonuzun başlığını ve açıklama kısmına ilgi çekici bir başlıkla başlayabilirsiniz. Başlığınız kullanıcıların ana sayfasında gözükeceği için, videonuzun içeriğini yansıtan ilgi çekici bir başlık ile insanların videonuza yönlenmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca videolarınızın kitlesini seçebilirsiniz. Eğer kitlenizi kategorilere ayırdıysanız, videolarınızı görüntüleyebilecek kişileri belirleyebilir ya da herkese açık yapabilirsiniz.

Facebook videolarında olduğu gibi ana sayfanızda izleyici sayısını da içeren sürekli bir veri akışı göreceksiniz. Gelecek yayınlarınız için izleyicilerinizi bilgilendirebilir ve izleyicilerin size abone olmasını sağlayarak videolarınızın haber kaynaklarında göründüğünden emin olabilirsiniz.

Canlı yayınınız tamamlandıktan sonra yayınınız Facebook profilinize herhangi bir videoda olduğu gibi kaydedilecektir. Ayrıca videonuzun başlığını, açıklamasını ve kaydedildikten sonra da videonuzu düzenleyebilir ve özellikler ekleyebilirsiniz.

kaynak:https://www.markakocu.com.tr/facebook-live-kullanarak-isinizi-buyutmenin-yollari/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.