EYT Son Dakika….Yerel Seçimler Sonrası EYT’yi Neler Bekliyor?

Değerli ’li Dostlar…..

EYT’li kardeşlerimizin yerel seçim sürecinde gösterdikleri performans takdire şayandı….

Yeler seçimler öncesi binlerce kişinin katıldığı mitingler düzenleyerek EYT’nin haklı davasını binlerce insana duyurdular…

Her ne kadar medya organları EYT’nin bu haklı sesine kulak tıkasada EYT’liler emeklilik haklarını almak için mücadele etmeye devam edecekler….

Netice itibariyle EYT liler yerel seçimler sırasında hedeflerine ulaşamamış olsada seslerinin ne kadar güçlü çıktığını düzenledikleri mitinglerde kanıtlamış oldular….

Bu hakımdan hem iktadar partisi hemde muhalefet partileri EYT’nin haklı taleplerini göz ardı etme lüksüne sahip değildir…

Bu noktada, EYT’liler kararlı tutumlarını hem iktidar hem de muhalefet partilerine açık ve net bir şekilde göstermeye devam edecekler….

Her ne kadar tüm partiler erken seçime karşı gibi görünseler de, geçmil yıllar gösterdiki Türkiyenin siyasi gündemi her an değişebilir ve her an erken seçim gündeme gelebilir….

Bu noktada  EYT liler olarak mutlaka haklı talebimizi  yasal zeminlerde dile getirmeye devam edeceğiz….

EYT’liler olarak bizim açımızdan en zararlı durum, bir birimize rakip konumda kalmaktır….

Farklı partileri desteklesek de, bizim mensubu olduğumuz her politik ortamda, öncelikle EYT haklı taleplerini ifade etmemiz gerekiyor….

Siyasal farklılıklarımız bizi, çatıştırmamalı ve taleplerimizi mensubu olduğumuz politik ortamlarda mutlaka dile getirmeliyiz…partiler siyasi oluşumlar bizleri bölmek yerine birleştirmeli…çünkü bizim sorunumuz aynıdır ve büyüktür….

Gelecek yıllarda yaşanacak seçim süreçlerinde siyasal partiler EYT krizini çözmek konusunda mutlaka sorumluluk üstlenmeleri gerekiyor….

EYT türkiyenin en önemli sosyal güvenlik sorunudur ve göz ardı edilmemesi gerekiyor…

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan;

Sayın Muhalefet Partisi Liderleri Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Sezai Temelli, Devlet Bahçeli,Temel Karamollaoğlu ve diğer politik liderleri EYT sorununu bir an önce çözmeye davet ediyoruz….

Sayın Sosyal Güvenlik Bakanında EYT’nin çözülmesi konusunda somut adımlar bekliyoruz….

Değerli EYT’liler önümüze güzel seçim fırsatları gelecek…bizler EYT liler olarak şimdiden çalışmaya başlamalı ve uygulamasına mutlaka son verecek sosyal güvenlik reformu yasalaşmalıdır….

Bizlerinde diğer batılı ülkelerde olduğu gibi yıllarca verdiğimiz emeğin karşılığını rahat bir emeklilik dönemi geçirmek suretiye almalıyız….

elden ayaktan düşünce sosyal güvenlik sistemi bize dünyaları verse de işe yaramaz….

Yasal platormlarda bölünmeden parçalanmadan EYT mücadelesine destek….

Tüm EYT Sosyal Medya Plarformu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.