EytÖne Çıkan HaberlerSOSYAL GÜVENLİK

EYT Son Dakika…30 Mart….Lobi Faaliyetleri

EYT-2

Değerli EYT Mağduru arkadaşlarım…

Bu hafta içerisinde EYT-DER olarakTürkiye Barolar Birliği Başkanı Sn.Metin FEYZİOĞLU ile yaptığımız görüşmeler neticesinde EYT mağduriyetinin Hukuksal zeminlerde yeniden masaya yatırılması ve Türkiye Barolar Birliği Ev sahipliğinde bir takım çalışmalar başlatılması kararlaştırılmıştır…

Bu gün (30 Mart 2016) Saat 14:00 da Türkiye Barolar Birliği Başkan Danışmanı Av.Prof.Dr. Sn. Necdet BASA ile birlikte geçmişte yapılan çalışmalar, açılan davalar ve dava sonuçları, Anayasa Mahkemesi kararları ve son durum ile bu gün için tekrar nelerin yapılabileceği ve nasıl bir yol izlenileceği hakkında bir görüşme gerçekleştirdik..

Konusunda uzman, Uzun yıllar yurt dışında Çalışma Ataşeliği, Köln Üniversitesinde Öğretim Üyeliği, Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığında bir dönem Müsteşarlık, TBMM Genel Sekreterliği ve YÖK üyeliği gibi görevlerde bulunmuş olan Sn.BASA ile çok verimli olduğunu söyleyebileceğim görüşmemizde en kısa süre içerisinde daha önceleri Ankara Barosu ile yaptığımız konusunda uzman Akademisyenlerin ve Anayasa Uzmanlarının da katılacağı yeni bir toplantı düzenleme kararı almış bulunmaktayız.

Değerli arkadaşlarım, gün ayrışma, kızgınlık, küskünlük günü değildir. Yılların mağduriyetini, mağduriyeti yaşayan bizlerin lehine döndürebilmek için gün birlikte akıllı, mantıklı, sağlıklı zeminlerde yol alma günüdür.

Yapılması düşünülen TBB toplantısına şimdiden söyleyebilirim ki; Tüm ilgili arkadaşlarımızı, platform yöneticilerini, diğer kurulan Dernek yöneticilerimizi ve Başkanlarını da bu toplantıya davet etmek bu süreci el birliği ile hep beraber güçlü bir şekilde yürütmek en büyük arzumuzdur. İnanıyorum ki hepimizin üzerindeki mağdur insanların yükümlülüğü, ve sorumluluğunu tüm arkadaşlarımız üzerlerinde hissederek hareket edeceklerdir.

Emeklilikte Yaş’a Takılanlar Derneği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.