GÜNCEL HABERLERTEOLOJİ

Evlenmek İçin Dua…Hayırlı Eş Duası…İzdivaç Duası…Koca Bulma Duası

Evlenme zamanı gelen kadın ve erkek hayırlı bir eş bulmak, kısmetinin açılmasını sağlamak seçeceği kocasının ya da karısının hayırlı bir mümin olması maksadıyla dua etmeli ve yüce Allah’tan bu talebini kalbten istemelidir.

Evlenmek İçin Dua…Hayırlı Eş Duası…İzdivaç Duası…Koca Bulma Duası

Evlenmek İçin, Hayırlı Bir Eş Bulmak İçin, İzdivaç Yapmak İçin, Koca Bulmak İçin Okunması gereken Duları Sizler İçin Derledik…..

Eş Duası…İzdivaç Duası…Koca Bulma Duası, Denenmiş Koca Bulma Duaları…..

Her insanın hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biridir evlilik….hayırlı bir kısmet bulmak hayırlı bir eş bulmak her genç kadının arzuladığı bir birliktelik aynı zamanda her erkeğinde hayalini oluşturmaktadır…

Hayırlı bir çok farklı şekillerde karşınıza çıkabileceği gibi, hiç ummadık bir anda da karşımızı hayatımızın aşkı çıkabilir…

Aşka bu kadar yakın olmak için doğru zamanda ve doğru yerde olmanın yanı sıra doğru kişininde olması son derece önemlidir…

Bu birlikteliği sağlamak için yüce Mevlanın katkısı ve izni olması gerektiği tartışmasız bir gerçektir…

Yüce Yaradanın insanlara hayırlı bir eş nasip etmesi için şüphesiz bir çok dua mevcuttur…Bu dualarla yüce Yaradana yalvararak sevgili bir eş nasip etmesini istemek herkesin hakkıdır….

İşte bu yakarışı sizlere getirmek amacıyla, en güzel evlilik, en güzel eşi bulmak için yapılması gereken duaları aşağıda sizler için derledik….

Bu duaların evlilik için mutlaka faydası olacağı gibi, sizlere hayırlı bir eş, hayırlı bir kısmet, hayırlı bir koca, hayırlı bir izdivaç sağlamak için mutlaka katkısı olacağı tartışılmaz bir gerçek olmakla beraber, sizler de hayırlı bir eş için gereken çabayı göstermek durumunsasınız değerli okurlarımız…

İşte size hayırlı bir kısmet, hayırlı bir eş, hayırlı bir koca, hayırlı bir izdivaç sağlamak için yapılması gereken dualar aşağıda gösterilmiştir….

koca bulma duası ile ilgili görsel sonucu

Hayırlı Bir Kısmet Çıkıp Evlenmek İçin En Etkili Dua

Evlenmek isteyenler için dua arayan mümin ve mümine kardeşlerimize özel hazırladığımız yazımızda, hayırlı bir kısmet nasip olması ve hayırlısıyla Allah’ın razı geldiği bir eş adayı bularak evlenmek isteyenler için etkili duaları paylaşacağız.

İslami evlilik şartlarına göre yapılacak gösterişsiz bir düğün ile hayırlısıyla başlayacak güzel bir evliliğe ve doğru eşe rast gelebilmek için Allah’a yakarın. İşte evlenmek isteyenler için kısmet açan hayırlı nasip kısmet ve evlilik duası

Bekarlara Evlenmek İçin Dua

Uzun zamandır hayırlı bir eş sahibi olup Allahu Teala’nın izniyle evlenmek isteyen ama bir türlü kısmetine denk gelemeyen kişilerin okuyabilecekleri en etkili duaları sizlerle bir bir paylaşmak istiyoruz.

Nasip kısmet ancak Allahtandır. Kötü bir eş ile kurulacak hayırsız bir evlilik bağı yerine, hiç evlenememek daha yeğdir ancak bekar şekilde kendini yalnız hisseden, bir an önce hayırlı bir kısmet ile evlenip aile kurma arzusu içinde olan iyi niyetli kişilerin bu dileklerini rablarına en kısa yoldan ulaştırabilecekleri, bazı kişilerin sayesinde çabucak evlendiklerini iddia ettikleri pek çok sure, dua ve ibadet şeklinden bahsetmek istiyoruz.

İlgili resim

Hemen Evlenmek için Etkili Dua

Hadid Suresi kısmetli bir izdivaç yapmak için en etkili dualardan bir tanesidir. Evlenmek isteyen kişinin bu duayı her gün abdestli bir şekilde namazlarından sonra okuması en kısa sürede uygun bir eş adayı bulmasına vesile olacaktır.

Evlilik için Hadid Suresi Okunuşu:

‘’Ve ennel fadle bi yedillâhi yû’tîhi men yeşâu, vallâhu zûl fadlil azîm.’’

Anlamı: 

İhsan, üstünlük ve fazilet Allahu Teâlâ’nın elindedir. Allah onu istediğine verir. Allah büyük fazilet sahibidir.

Taha Suresi ise yine Allahu Teala’dan hayırlı bir kısmet dilemek için okunması gereken, günde 66 kez okunmasının hayırlı olduğu rivayet edilen güzel bir izdivaç duasıdır.

Kısmet Açmak İçin Taha Suresi Arapça Okunuşu:

Festebşirû bi bey’ıkumullezî bâya’tum bihî, ve zâlike huvel fevzul azîm(azîmu).

Anlamı: 

O halde O’nunla yapmış olduğunuz bu alışverişinizden dolayı sevinin. İşte bu, (gerçekten) büyük kazançtır. Bu ayeti kerime hayırlı bir talip çıkana kadar günde 66 kere okunmalıdır.

İlgili resim

Müslümanlar İçin Uygun Eş Adayı Nasıl Olmalıdır Nasıl Bir Evlilik İçin Edilen Dua Kabul Olunur

Evlenmek için hayırlı bir kısmet, eş adayı bulmak, çabucak uygun biriyle tanışıp aile olmak isteyen kişiler bol bol Allah’a dua etmeli ve dileklerini arzularını saati denk gelene kadar daima ve arka arkaya yaradana iletmelidirler. Dualarının kabul olup olmayacağı, yaradanın kendilerine uygun bir kadın, bir erkek gönderip göndermeyeceğini ancak O bilir.

O yüzdendir ki her türlü arzu, dilek ve istek duası etmeden önce Allah’dan her şeyin hayırlısı istemek dilemek gerekir.

İslam’ın şartlarını layığıyla yerine getiren bir erkek için uygun eş adayının, imanın ve İslam’ın şartlarını ve gerekliliklerini yerine getiren, evliliğin yükümlülüklerini kaldırabilecek ve bir evi, kocasını, kocasının ailesini ve çocuklarını çekip çevirebilecek, güzel ahlaklı, güler yüzlü ve güzel gönüllü bir hanım olması, iki tarafın da evliliğinin hayırlara vesile olabilmesi için önemlidir. Evlilik duası okurken de bir an önce ne olursa olsun bir izdivaç yapıp rastgele bir yuva kurmak için değil, bu özelliklere sahip uygun bir eş adayıyla karşılaşmak için dua etmek gerekir.

koca bulma duası ile ilgili görsel sonucu

Kısmet Açmak İçin Okunacak Kuranı Kerim Ayetleri

koca bulma duası ile ilgili görsel sonucu

  1. Vel fecri. Ve leyalin ‘aşrin. Veşşef’ı velvetri. Velleyli iza yesri. Hel fiy zalike kasemün liziy hıcrin. 
  2. Ve cealna mim beyni eydihim sedden ve min halfihim sedden fe ağşeynahüm fehüm la yübsırun. 
  3. İnna fetehna leke fethan mubiyna.
  4. Nasrun minallâhi ve fethun karîb(karîbun) 
  5. Ya hayral Fatihine bi rahmetike ya erhamer rahimin.Yukarıdaki ayetler bir kâğıda yazılıp üzerinde taşınılırsa evlenmek için hayırlı bir kısmet bulunacağı gibi hayırlı bir yuvada kurulacaktır.
  6.  İnnellezîne yetlûne kitâballâhi ve ekâmûs salâte ve enfekû mimmâ rezaknâhum sirren ve alâniyeten yercûne ticâreten len tebûr(tebûre). (Şüphesiz, Allah’ın kitabını okuyanlar, namazı kılanlar ve kendilerine rızık olarak verdiğimiz şeylerden, gizlice ve açıktan Allah yolunda harcayanlar, asla zarar etmeyecek bir ticaret umabilirler.)
  7. Li yuveffîyehum ucûrehum ve yezîdehum min fadlih(fadlihi), innehu gafûrun şekûr(şekûrun). (Allah, kendilerine mükâfatlarını tam olarak versin ve kendi lütfundan daha da artırsın diye (böyle yaparlar). Şüphesiz O, çok bağışlayandır, şükrün karşılığını verendir.)

Kısmet Açıp Evlenmek İsteyenlere Esmaül Hüsna:

Allah’ı hatırlarsanız, O da sizi hatırlar. Allah’ın güzel isimleri, birbirinden güzel 99 ismini içeren Esmaül Hüsna’yı okuyan, zikreden ve dinleyen kişiler, sonrasında izdivaç etme arzularını dile getirir, içten bir şekilde isterlerse Allahın izniyle dilekleri kabul eder, en kısa sürede güzel bir eş adayı ile rast gelirler.

Nihat Hatiopoğlu Tarafından Önerilen En Güzel Evlilik Duası:

Nihatp Hatipoğlu hocamız da aşağıdaki videoda evlenmek isteyenlerin nasıl dua etmeleri, hangi duaları yapmaları gerektiğini güzel bir şekilde açıklıyor.

Gelin bir de hocamızın ağzından dinleyelim; Diyor ki; “Allahım “şu şu şu kişi” benim için hayırlı ise  nasip et.bu kişi benim dünyam ve ahiretim için hayırlı ise hayırlı kıl ve nasip et”

koca bulma duası ile ilgili görsel sonucu

Kuranda Geçen Hayırlı Bir Eş Sahibi Olmak İçin Okunacak Diğer Dualar:

Sevdiğinle Evlenmek İçin En İyi Dua Esmai Şerif

Arapça Okunuşu: “Ya giyâsi ınde külli kürbetin ve mücibi ınde külli da’ vetin ve meâzi ınde külli şiddetin ve racai hiyne tenkatıu hıleti ya giyasi !”

Esmai Şerif Duası Anlamı: “Ey her sıkıntı anında yardımcım,her dua anında kabul edicim ve her zorluk vaktinde sığınağım! Ey çarem tükendğinde ümidim! Yâ Gıyâsi!.

Yukarıdaki Esmai Şerifi sık sık okuyan mümin ve mümineler, Allah’ın izniyle sevdiklerine kavuşur, hayırlı bir evlilik yaparlar

koca bulma duası ile ilgili görsel sonucu

Hayırlı Evlilik ve Evde Huzur İçin Ayetel Kürsi Duası

Ayetel Kürsi duası her eve, her haneye ve iş yerine kısmet getiren, hayır yağdıran çok etkili bir duadır. Okunuşu ve faydaları ile ilgili Ayetel Kürsi duası yazımıza bakınız.

Hayırlı bir evlilik dileyen kişiler Ayetel Kürsi de okuyabilirler.

Sizin de evlenmek için dua yaptığınız yöntemler varsa bizimle yorumlar ile paylaşınız.

koca bulma duası ile ilgili görsel sonucu

Evlenmek için okunacak dualar ve sureler nelerdir?

Evlilik çağına gelen her kadın veya erkek, karşısına çıkan salih kısmetle mutlu ve huzurlu bir yuva kurma hayali taşır. Cenab-ı Hakk’ın izni keremi ile hayırlı bir kişiyle dünya evine girmek isteyen müminler evlenmek için yüce Allah’a dua ediyor. İslami esaslara uygun bir şekilde evlenmek için okunacak dualar ve sureler nelerdir?

Evlenmek için okunacak dualar ve sureler nelerdir?

Evlilik ve aile, hem dinimiz açısından içerisinde barındırdığı hikmeti ve ehemmiyetiyle hem de sosyal ve toplumsal yapının daima korunması/gelişmesinin sağlanması nedeniyle güçlü bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle evlilik dönemine erişen kadın ve erkekler; kısmetinin açılması, hayırlı ve salih bir müminle hayatını birleştirmek adına öncelikle dua ibadetine yönelip yüce Allah’a bu isteğini yürekten talep ederler. Dinimiz de evlilik ve aile konusuna verdiği titizliğe ve hassasiyete istinaden evlenmek isteyen Müslümanların okuyabileceği en etkili dualar ve surelere yer yermiştir. Peki, tamamen İslam’ın gerektiği usül ve esaslara dayanarak hayırlı ve salih bir kısmetle Cenab-ı Hakk’ın izniyle evlenmek için okunacak dualar ve sureler nelerdir? İşte; birlik ve beraberlik duyguları eşliğinde mutlu, huzurlu ve sevgi dolu bir yuva kurmak, evlenmek için okunacak dua ve sureler…

koca bulma duası ile ilgili görsel sonucu

EVLENMEK İÇİN OKUNACAK DUA VE SURELER NELERDİR?

KISMET AÇMAK VE EVLENMEK İÇİN TAHA SURESİ

Okunuşu:

Festebşirû bi bey’ıkumullezî bâya’tum bihî, ve zâlike huvel fevzul azîm(azîmu).

Anlamı:

O halde O’nunla yapmış olduğunuz bu alışverişinizden dolayı sevinin. İşte bu, (gerçekten) büyük kazançtır. Bu ayeti kerime hayırlı bir talip çıkana kadar günde 66 kere okunmalıdır.

evlenme

*Bu duayı her gün sabah namazının ardından 70 defa okuyan kişiler, Cenab-ı Hakk’ın izni keremiyle hayırlı bir eşle evleneceklerdir.

“Bismillahirrahmanirrahim

Allahu la ilahe illa hüvel hakiymul habir. Allahu la ilahe illa hüves semiul basir. Allahu la ilahe illa hüvel vahidul ehadun. Allahu la ilahe illa hüvel rahmanirrahiym. Allahu la ilahe illa hüvel ferdussamed. Allahu la ilahe illa hüvel zahirul batınınu. Allahu la ilahe illa hüvel vahidul ehadussamed.Allahu la ilahe illa hüvel fettahul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel kariybul musavvir.Allahu la ilahe illa hüvel mennanul hannanu. Allahu la ilahe illa hüvel rafiul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel hakiymul keriym.

Allahu la ilahe illa hüvel melikül kuddus. Allahu la ilahe illa hüvel hakkul mubiyn. Allahu la ilahe illa hüvel aziyzul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel ehadus samed.Allahu la ilahe illa hüvel baisul varisu.Allahu la ilahe illa hüvel fad uhu muhlisiyne lehuddiyn velhamdülillahi rabbil alemiyn. Allahümme salli ala Muhammedinil fatihi ebvab kezalike zevvecnahüm bihurinıyn. Amin.”

evlenme

Evlenmek için günlük bir şekilde çekilmesinin son derece fayda sağlayacağı zikirlerin bulunmaktadır. Evlenmek isteyen müminlerin çekebileceği bu etkili zikirler arasında Yüce Rabbimizin 99 adet isminden biri olan Ya Fettah, Ya Habir ve Ya Vedud isimleri günlük olarak mümkün mertebede 5 vakit farz namazlarından sonra zikredilmelidir.

koca bulma duası ile ilgili görsel sonucu

*Evlenemeyen kişiler Furkan suresi 74. ayeti okumalıdırlar. Allah’ın izniyle fayda göreceklerdir.

Okunuşu

“Vellezine yekulune Rabbena heb lena min ezvacina va zürriyyatina kurrate a’yüniv vec’alna lil müttekiyne imama.”

Anlamı

“Ve onlar ki, Ey Rabbimiz, lütfunla eşlerimizden, çocuklarımızdan bizlere göz aydınlıkları ihsan et, bizi takva sahiplerine önder kıl, derler.”

evlenme

PEYGAMBER EFENDİMİZ HZ.MUHAMMED (S.A.V)’İN EVLENME DUALARI

*Okunuşu

Rabbena heb lenâ min ezvâcinâ ve zürriyyâtinâ gurrate eğyunin vecğalnâ lilmüttegîn.

Anlamı

Rabbimiz bize eşlerimizden ve zürriyyetimizden göz aydınlığı olacak nesiller ihsan et. Ve bizleri takva sahibi kimsele yol göstericiler kıl.

*Okunuşu

Elhamdulillâhi Rabbil Ğalemîn. Ves salâtü ves selâmü ğalâ Rasûlinâ Muhammedin ve âlihî ve sahbihî ecmeğîn.

Anlamı

Hamd alemlerin Rabbi Allah’a mahsustur. Salatü selam ve her türlü ihtiram Rasulümüz Muhammed (mustafa Sallallahu aleyhi veselleme ve onun ailesine ve yaranlarınadır.

koca bulma duası ile ilgili görsel sonucu

HAYIRLI KISMET VE EVLENMEK İÇİN OKUNACAK SALAVAT

“Allahümme salli ala seyyidina muhammedin salaten tehullu biha ukdeti ve tüferricü biha kurbeti ve tekzi biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim”

Bu salavatı her gün 51 kez okuyun. Yüce Allah’ın izniyle evlenmek isteyen Müslümanlara en kısa zamanda hayırlı evlilikler nasip eder.

evlenme

Kısmet duası 7 esma ve 7 ayet ile okunan muazzam etkili niyaz

Kısmet duasının sözleri ve okunma adabına dair önemli bilgiler

Hayırlı bir evlilik ile nasiplenmek her müminin en büyük arzularından biridir. Bu arzuya nail olmanın yolu ise kısmet duası ile yüce Allah’tan dilekte bulunmaktır.

Evlenmek, kendi yuvasına sahip olmak, yeni nesillerin yetişmesini sağlamak Hz. Muhammed’in sünnetlerinden biridir ve İslami yaşayış açısından da elzemdir.

İlgili resim

Bu yazımızda 7 esma ve 7 ayet ile okunan muazzam etkili kısmet dualarından birini sizlerle paylaşacağız. Bu kutsi dua, diğer kısmet dualarına nispeten biraz uzun olmasına rağmen hayırlı neticelere vesile olduğu için en fazla tercih edilen kısmet duası olmuştur.

Kısmet duasının sözlerine geçmeden önce duanın okunma adabı üzerine açıklamalarda bulunmakta fayda görüyoruz.

Kısmet duasını kadın erkek herkes okuyabilir

Kısmet duasını daha çok hayırlı bir evlilik yapmak isteyen kadınlar okusa da erkeklerin de bu duayı okuyabileceğini ifade etmek gerekir.

Ancak kısmet duasını okuyacak kişinin helal dairesi içinde kalmak koşuluyla dua edebileceğini de unutmamak icap eder. Yani nikah düşmeyecek kişiler ile evlenilmesi caiz olmayan şahıslara kavuşmak niyetiyle kısmet duası okunamaz.

İlgili resim

Kısmet duası aynı zamanda hayırlı eş bulma duası hükmündedir

Kısmet duası sadece kişinin evlenmesine vesile olacak bir dua değildir. Bu niyaz kişinin “hayırlı bir evlilik” yapmasına da vesile olur.

Evlilikte en önemli hususun “hayırlı bir eş bulmak” olduğu göz önünde bulundurulursa kısmet duasının önemi daha açık biçimde anlaşılır.

Kısmet duasını okuyacak kişi ketum davranmalıdır

Kısmet duasını okuyan kişi dua ettiğine dair başkalarına bilgi vermemelidir. Çünkü bu dua tamamen kişinin şahsi yaşamına ait bir amaca binaen okunmaktadır. İşte bu itibarla büyük İslam alimleri kısmet duasını okuyan kişilerin ketum davranmasını yani başkalarına bilgi vermemesini tavsiye etmektedir.

Aynı şekilde dua edilecek yerin de kişinin rahatsız edilmeden, huzur içinde dua edebileceği sakin bir ortam olmasına dikkat edilmelidir.

koca bulma duası ile ilgili görsel sonucu

Kısmet duası ne zaman okunur?

Kısmet duasının iki farklı okunuş biçimi vardır:

Duanın birinci okunuş tarzı her gece yatsı namazından sonra duayı 1 defa okumaktır.

Duanın ikinci okunma tarzı ise cuma geceleri yatsı namazından sonra dua metnini 7 defa peş peşe okumaktır.

Bu iki tarz alimlerin önerdikleri okuma biçimidir. İfade etmek gerekir ki müminlerin dua etmelerinin önünde zaman ve yer mefhumları engel değildir. Kişi dilediği her vakitte dua edebilir.

koca bulma duası ile ilgili görsel sonucu

Ancak duaya olan icabetin artması isteniyorsa alimlerin yolunu takip etmek ve tavsiye edilen iki okuma biçiminden birini uygulamak yerinde olacaktır.

Kısmet duasının sözleri

Kısmet duası 7 esma ve 7 ayetten oluşmaktadır. Kişi önce  besmele-i şerif okur ve ardından her bir esmanın başına “ya” nidasını getirerek hitapta bulunur. Her esmadan sonra ise bir ayet okunur. Okunan esmalar ve ayetler mana yönüyle kısmet mevzusu ile ilişkilidirler.

Buna göre kısmet duasını sözleri tam olarak şöyle olacaktır:

“Bismillahirrahmanirrahim”

Ya Kadir,

“Lillezıne ahsenül husna ve ziyadeh ve la yerheku vücuhehüm kateruv ve la zilleh ülaike ashabül cenneh hüm fıha halidun”

Ya Alim,

“İnnellezıne amenu ve amilus salihati se yec’alü lehümür rahmanu vüdda”

Ya Vedud,

“Ve min ayatihı en haleka leküm min enfüsiküm ezvacel li teskünu ileyha ve ceale beyneküm meveddetev ve rahmeh inne fı zalike le ayatil li kavmiy yetefekkerun”

Ya Cami,

“Vellezıne yekulune rabbena heb lena min ezvacina va zürriyyatina kurrate a’yüniv vec’alna lil müttekıyne imama”

Ya Vehhab,

“Ve halaknakum ezvacen.”

Ya Bari,

“Hünalike dea zekeriyya rabbeh kale rabbi heb lı mil ledünke zürriyyeten tayyibeh  inneke semıud düa”

Ya Mucip,

“Allahü la ilahe illa hüvel hayyül kayyum la te’huzühu sinetüv vela nevm lehu ma fis semavati ve ma fil ard men zellezı yeşfeu ındehu illa bi iznih ya’lemü ma beyne eydıhim ve ma halfehüm ve la yühıytune bi şey’im min ılmihı illa bi ma şa’ vesia kürsiyyühüs semavati vel ard ve la yeudühu hıfzuhüma ve hüvel alıyyül azıym” (Amin)

Kısmet duası okunurken sadece yukarıda zikredilen Arapça kısımlar okunacaktır. Aşağıdaki Türkçe mealler sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Kısmet duasına kaynaklık eden esmalar ile ayetlerin Türkçe meali şöyledir

“Bismillahirrahmanirrahim”

El- Kadir gücü her şeye yeten demektir.

“Güzel iş yapanlara (karşılık olarak) daha güzeli ve bir de fazlası vardır. Onların yüzlerine ne bir kara bulaşır, ne de bir zillet. İşte onlar cennetliklerdir ve orada ebedî kalacaklardır.” (Yunus-26)

El- Alim her şeyi bilen anlamındadır.

“İnanıp salih ameller işleyenler için Rahmân, (gönüllere) bir sevgi koyacaktır.” (Meryem-96)

El- Vedud sevmeye layık en büyük gücün Allah olduğunu ifade eden esmadır.

“Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de onun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır.” (Rum-21)

El- Cami varlıkları bir arada tutan anlamındadır

“Onlar, “Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle” diyenlerdir.” (Furkan-74)

El- Vehhab karşılık beklemeden kullarına bağışta bulunan demektir.

“Sizleri (erkekli-dişili) eşler halinde yarattık.” (Nebe-8)

koca bulma duası ile ilgili görsel sonucu

El- Bari her şeyi birbirine uygun tarzda yaratan demektir.

“Orada Zekeriya Rabbine dua etti: “Rabbim! Bana katından temiz bir nesil bahşet. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin” dedi.” (Al-i İmran-38)

El- Mucip kendisine el açan kullarının dualarına cevap veren anlamındadır.

“Allah kendisinden başka hiçbir ilah olmayandır. Diridir, kayyumdur. Onu ne bir uyuklama tutabilir, ne de bir uyku. Göklerdeki her şey, yerdeki her şey onundur. İzni olmaksızın onun katında şefaatte bulunacak kimdir? O, kulların önlerindekileri ve arkalarındakileri (yaptıklarını ve yapacaklarını) bilir. Onlar onun ilminden, kendisinin dilediği kadarından başka bir şey kavrayamazlar. Onun kürsüsü bütün gökleri ve yeri kaplayıp kuşatmıştır. (O, göklere, yere, bütün evrene hükmetmektedir.) Gökleri ve yeri koruyup gözetmek ona güç gelmez. O, yücedir, büyüktür.” (Bakara-255)

Kısmet duası hakkında iki önemli not

Kısmet duası nispeten uzun bir dua olduğu için ezberlenmesinde güçlük yaşanabilir. Bu itibarla kişinin yazılı bir metinden duayı okumasında bir mahzur yoktur.

Kısmet duası vekaleten de okunabilir. Kişinin anne ya da babası da çocuklarının ismini niyet ederek hayırlı bir kısmete kavuşması için bu duayı okuyabilirler.

Yaşamınızda hayırlara vesile olacak etkili bir eser tavsiyesi

Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabı

Duaların muazzam gücü ile her türlü dilek ve hacetinizin gerçekleşmesini istiyorsanız Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını mutlaka okumalısınız.

Onlarca farklı konuda çok etkili dualara yer veren bu eser okurlardan çok olumlu yorumlar almaktadır ve inşallah sizin yaşamınızda da hayırlı kapıların açılmasına vesile olacaktır.

Değerli okurlarımız yukarıda belirtilen dua ve aşirler dışında, evlilik, hayırlı eş, koca bulmak, hayırlı izdivaç yapmak için sizin bildiğiniz dualar var ise, lütfen yorum kısmın yazınız…

kaynak: www.ehli-beyt.org, www.haber7.com,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.