Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Burun tıkanıklığı açma yöntemi

Birçoğumuzun her gün başına gelen bir sorun burun tıkanması….

Burun tıkanıklığının bir çok gerekçesi olabilir….Burun tıkanıklığı açmaya çalışmaktan önce bu soruna neden olan kaynağın doğru olarak tespit edilmesi yerinde olacaktır….

Aşağıda verilen yöntem sadece geçici bir çözüm olabileceği, bu nedenle eğer burun tıkanıklığında süreklilik yaşanıyorsa mutlaka bir doktora görünüp ciddi bir tedavi sürecinden geçirilmesinde fayda olduğu düşünülmektedir….

Burun tıkanıklığı özellikle uykuda kişilerin horlamasına da neden olur. Nefes alıp vermeyi güçleştiren bu durumunda çaresi var. Şimdi gece yarısı nereden bulup tıkalı burun açma ilacı alacağım diye düşünüyorsanız size basit bir önerimiz var. Bu uygulamayı yaptığınız burun tıkanıklığınızın giderildiğini göreceksiniz.


Burun tıkanıklığı açma;
Bir kaba ılık su koyun ve içine biraz tuz dökün. Bu tuzlu suyu hafifçe burnunuza çekip bırakın. Tuzlu su burundaki damarları rahatlatacak. Burnunuz açılacak ve rahatça nefes alabileceksiniz.
Diğer yöntem, bir kab içerisinde kaynamış suyunuzu viks ile karıştırın. Tülbent aracılığı ile kafanızı kapatın ve yüzünüzü kaba yaklaştırarak buharın burnunuza temas etmesini sağlayın, derin nefesler alın. Burnunuzdan alacağınız viks buharı sizi rahatlatacaktır.

Konuyla ilgili görüş ve önerilerinizi yorum kısmına yazınız…..
kaynak:gaste.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.