Sektör AnaliziYATIRIM&FİNANS

Kanal İstanbul Nereye Yapılacak?

kanal istanbul

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kanal İstanbul için ‘Silivri’de yapacağız demedik.’ dedi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’dan Kanal İstanbul’un yeriyle ilgili tartışma yaratacak yeni bir açıklama geldi. Yıldırım, daha önce Silivri ile ilgili hiç bir açıklama yapmadıkları halde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin o bölgeyi işlemesi nedeniyle insanların oraya yöneldiğini söyledi.

Foto: Depophotos

MAĞDURİYET OLMASIN DİYE

Bakan Yıldırım, bakanlığının bütçesini TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na sunarken Kanal İstanbul’la ilgili milletvekillerinden gelen soruları yanıtladı. Kanal İstanbul güzergahıyla ilgili detaylı çalışmayı henüz tamamlamadıklarını belirten Yıldırım, Kanal İstanbul’un yeriyle ilgili son açıklamayı niçin yaptıklarına ilişkin soruya da, “Sanki yer sabitlenmiş gibi mağduriyet olmasın diye böyle bir açıklama ihtiyacı duyduk” yanıtını verdi.

BELEDİYEYİ SUÇLADI

Kanal İstanbul’un Silivri, Arnavutköy gibi yerlerden geçeceği düşüncesiyle bu bölgelerde arsa fiyatları olağanüstü düzeyde artmış, arsa spekülasyonu en üst seviyeye ulaşmıştı. Bakan Yıldırım, Silivri konusunda kendisinin hiçbir açıklamada bulunmadığını belirtirken, “Silivri’ye yapacağız demedik. Büyükşehir işlediği için insanlar oraya yöneldi” dedi.

kaynak:sözcü, ERDOĞAN SÜZER/ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.