EytÖne Çıkan HaberlerSOSYAL GÜVENLİK

EYT Son Dakika….EYT Yaş Mağduru…EYT Sizlerden Gelenler….

EYT-1

EYT SİZLERDEN GELENLER….

< BEN; " EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR " MENSUBUYUM >

BİR VAKİT; ÜLKE ENKAZ ALTINDAYKEN, BİR SABAH UYANDIĞIMIZDA.. ´IMF` BATAĞINDA Kİ, ÜÇLÜ KOALİSYON HÜKÛMETİ; ÇALIŞANLARIN, ALINTERİNE GÖZ KOYMUŞ GÖRDÜK;

´SGK` İŞ YASASI; 4447 VE 4759 KANUN MADDELERİYLE; HİZMET YILI VE PRİM GÜN SAYISI ŞARTINA EK, KADEMELİ YAŞ ŞARTI GETİRİLEREK, 08.09.1999 ÖNCESİ SİGORTALI İŞE GİREN, ÇALIŞAN TÜM KESİMİN TAAHHÜT EDİLEN EMEKLİLİK HAKKI (TAAHHÜT BİR NEVİ MÜKTESEP HAKTIR) İŞE GİRİŞLERİNE GÖRE; 2-17 YIL ARASINDA ERTELEME İLE ÖTELENEREK, ÇALIŞAN KESİME YAŞ ENGELİ KONMUŞ.. EMEKLİLİK BEKLEYEN KESİM, DAHA UZUN YILLAR ÇALIŞMAYA DEVAM ETMİŞTİR..

BU UYGULAMA İLE, ÇALIŞANLARIN, HALKIN DEVLETE GÜVENİ SARSILMIŞTIR.. GELECEK GARANTİ ALTINDA DEĞİLDİR.. HAYALLER YIKILMIŞ.. GELECEK ÇALINMIŞTIR.. UYGULAMA BERABERİNDE İŞ GARANTİSİ DE GETİRMEMİŞTİR… 40-60 YAŞ ARASINDA İŞSİZ KALAN KİŞİYE, NEREDEYSE İŞ YOKTUR.. BU KESİM İŞSİZ KALMAKTADIR..

İŞE BAŞVURDUĞUNDA ÖZEL DE; YAŞLISIN DİYE İŞ VERİLMEMEKTE… KAMUDA ZATEN İŞE GİRİŞTE, GENÇ YAŞ ŞARTI VAR.. DEVLETE BU KESİM ŞİKAYETİNDE; BİZE İŞ VER DEDİĞİNDE, YAŞLISIN… O ZAMAN EMEKLİLİK HAKKIMI VER DEDİĞİMİZDE, O GENÇSİNİZ.. BU YAŞTA EMEKLİLİK Mİ OLUR DİYE.. ŞİKAYETİ DİKKATE ALMAMAKTADIR..

DEVLET, EMEKLİLİK HAKKIMIZI GASBETMEKTE, HAKKETTİĞİMİZ EMEKLİLİĞİMİZİ VERMEMEKTEDİR.. MAAŞA BAĞLAMADIĞI GİBİ, ÜSTELİK SAĞLIK PRİMİ ÖDEMESİ DE TAMAMLANDIĞI HALDE.. İŞSİZ ‪#‎EyT‬’Lİ, ÜCRETSİZ SAĞLIK DESTEĞİ DE ALAMAMAKTADIR..

1999 YILI ÖNCESİ (1976-1999 ) İŞE GİREN BU ESKİ TÜRKİYE’NİN ÇOCUKLARI; PRİM GÜN VE HİZMET YILI İSTENİLENİN İKİ KATI OLMUŞ.. SÜPER EMEKLİLİK OLSA, BU HAKKI ÇOKTAN KAZANMIŞ, ” ORANTISIZ KADEMELİ YAŞ MAĞDURU; ‪#‎EMEKLİLİKTEYAŞATAKILANLAR‬ ” SOSYAL MEDYADA BİR OLUŞUM KURARAK TOPLULUK OLMUŞTUR..

MÜKELLEFLİLİĞİNİN GEREĞİNİ YERİNE GETİREN BU KESİM; HESAPLANAN MAAŞINI ALAMADIĞI GİBİ, SAĞLIK HİZMETİNDEN DE BEDELSİZ YARARLANAMAMAKTADIR..

DEVLETİMİZİN SESİMİZİ DUYUP, İŞİTMESİNİ; KUL HAKKINA DAHA FAZLA GİRİLMEDEN YANLIŞTAN DÖNÜLMESİNİ.. HALKIYLA HELALLEŞMESİNİ TALEP EDİYORUZ..

SAYGILARIMIZLA… “YAŞ MAĞDURU”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.