Kupon Arazi Nedir? Kupon Arsa Nedir? Kupon Arsa Bulma Yolları Nelerdir?

Image result for kupon arazi ne demek

Kupon Arazi Nedir? Kupon Arsa Nedir?

Son yılların flash deyimlerinden biri kupon arsa ve kupon arazi terimidir…

Neden kupon denilmiştir? Neden bu kavram kullanılmıştır tam olarak bilinmemektedir…

Fakat kupon arsa ve kupon arazi kavramlarını sizler için araştırdık….

İşte detaylar….

Related image

Kupon arazi için yapılan tanımlalardan biri;yakın bir gelecekte imara açılacak, yanından köprü veya yol geçecek olan rantabilitesi oldukça yüksek arazi çeşidi dir…

Image result for kupon arazi ne demek

Kupar Arsa Bulma Yolları Nelerdir?

Belirli bir bölgede yer alan ve diğer satılık olan arsalara göre çok daha uygun fiyatlı olan arsalara kupon arsa denir. Aynı zamanda başka bir anlamı da çok yüksek fiyatlı yerlerde bölgesel olarak arsanın mükemmel bir konumda bulunması durumudur. Kelepir fiyat anlamına da gelmektedir.

Image result for kupon arazi ne demek

Kupon Arsa Bulma Yolları Nelerdir?

Yukarıda belirtilenler kapsamında kupon arazi yada kupon arsa bulmak için şehrinize yapılacak yatırımlarını takip etmeniz gerekiyor…

Related image

Örneğin havaalanı, fabrika, hastane, üniversite vb gibi büyük ölçekli yatırımlar yapılması halinde yatırım yapılan arazi çevresindeki arazilerin değeride artmaktadır….

Image result for kupon arazi ne demek

Şöyleki, büyük yatırım yapılacak arazinin kenarındaki arazilerde iş yeri konut ve sosyal alan yapmak isteyenler tarafından talep edilecek bu da bu tip arazilerin fiyatını artıracaktır….

Image result for kupon arazi ne demek

Kupon arsa sayesinde çok daha uygun fiyata arsa satın almak mümkündür. Öncelikle kupon arsa nedir sorusuna yanıt vermek gerekiyor. Belirli bir bölgede yer alan ve diğer satılık olan arsalara göre çok daha uygun fiyatlı olan arsalara kupon arsa denir. Aynı zamanda başka bir anlamı da çok yüksek fiyatlı yerlerde bölgesel olarak arsanın mükemmel bir konumda bulunması durumudur. Kelepir fiyat anlamına da gelmektedir. Yani bölgede çok fazla arazi bulunuyorsa ama bu arsa çok daha düşük fiyata satılıyorsa o zaman bu arsa kupon arsadır.

Image result for kupon arazi ne demek

Kupon Daire Nedir?

Kupon daire ile kupon arsa kavramları birbirlerine çok benzerdir. Yani genel olarak yine çok daha uygun fiyatlı daire anlamına gelir. Ama bir yandan da başka tanımlar yapılabilir. Eğer ki bölge çok merkezi ise ve yatırım amacı ile bir daire alınacaksa bu daire de kupon daire olarak nitelendirilir.

Related image

Kupon dairelerin mükemmel özellikleri bulunur. Özellikle kupon dairenin iç dizaynı diğer pek çok konuttan çok daha iyi durumdadır. Özel tasarımların sıklıkla yer aldığı daireler anlamına da gelmektedir. Kupon dairelerin içerisindeki malzemeler 1.sınıf olarak nitelendirilir. Aynı zamanda son çıkan tüm trendler yine bu dairelerin içerisinde yer alır. Genel olarak site içerisinde bulunan konutlarda stüdyo daire olarak tanımlanma özelliği de söz konusudur. Metrekaresi küçük olsa da işlevi ve yatırım değeri hayli yüksektir.

Image result for kupon arazi ne demek

Kupon Dairelerin Özellikleri Nelerdir?

Pek çok kişi kupon arsa nedir sorusunu sorsa da yatırımını dairelerden yana yapmak isteyenler kupon daireleri araştırıyor. Kupon daireleri ön plana çıkaran pek çok özelliği bulunuyor. Bu özellikler sıralanırsa aşağıdaki durumlar ortaya çıkıyor.

  • Bir kupon daire özellikle merkezi lokasyonda yer alıyor.
  • Genel olarak site içerisinde bulunuyor. Özellikle de markalı olan sitelerde bulunduğu görülüyor.
  • Metrekare olarak yüksek ve oda sayısı fazla olan yapılar olabileceği gibi, metrekaresi küçük stüdyo tipinde de olabiliyor.
  • Yer almış olduğu sitenin ya da binanın en güzel manzaraya sahip olan dairesi oluyor.

Related image

Diğer önemli özelliklerine bakılacak olunursa güvenlikli bir site içerisinde olduğu görülüyor. Aynı zamanda yatırım amaçlı olduğunda hemen satılabiliyor olması da muhtemeldir. Genel olarak çok yüksek kira getirisine sahip olan daireler kupon daire olarak adlandırılıyor. Hem kupon dairelerde hem de kupon arsalarda amaç iyi bir yatırım yapmak oluyor. İyi bir yatırım yapmak isteyen kişiler öncelikle kupon daire ve kupon arsa arayışına giriyor. Emlak danışmanları da genel seçimlerini her zaman bu kupon taşınmazlar üzerinden yapıyor. Kupon arsa nedir ve neden tercih edilir konularında emlak danışmanlarından da bilgi alabilirsiniz. Daha karlı bir yatırım yapmak, kendiniz için en iyisini tercih etmek, çok daha şanslı bir yapı inşa edebilmek adına kupon arsaları tercih edebilirsiniz.

Image result for kupon arazi ne demek

Kupon Arsa Ve Daire Ne Demektir?

Gayrimenkul ilanlarında bazı konutları ya da arsaları tanımlamak için “kupon” terimi kullanılır. Emlak terimleri arasında yer alan kupon arsa ve kupon daire ne ifade etmektedir, özellikleri nelerdir?

Kupon Arsa Ve Daire Ne Demektir?

Kupon arsa, belirli bir bölgede bulunan gayrimenkulün, özelliklerine göre, diğer satılık gayrimenkullerden daha düşük veya avantajlı fiyattan satılmasına denir.

Emlak sektöründe kupon arsa teriminin bir başka kullanımı ise fiyatların yüksek olduğu bir bölgede, arsanın konum ve fiziki şartlarının, diğerlerine göre eşsiz ve benzersiz olmasıdır.

Bu kullanıma göre, kupon olarak tarif edilen arsa, bulunduğu bölgedeki fiyatlara, emsallerine ve özelliklerine göre kelepir fiyattadır.

Image result for kupon arazi ne demek

Kupon arsa, genelde merkezi lokasyonlarda, az sayıda olan ve değerli arsalar için de kullanır. Böyle bir arsanın fiyatı ne olursa olsun, konumu itibariyle kupon arsa olarak nitelendirilir.

Image result for kupon arazi ne demek

Kupon daire

Kupon dairenin, emlak sektöründe kullanımı kupon arsaya benzese de daha ayrıntılı bir tanım gerektirir.

Lokasyon olarak merkezi ve yatırım değeri yüksek dairelere “kupon daire” denilir.

Kupon daireler, bulundukları bölgenin en iyi konumuna, en iyi manzarasına sahiptirler. Çoğu zaman özel tasarım, iç mimari ve dizaynları vardır.

Kupon dairenin dekorasyonunda en yüksek kalite ürünler kullanılır ve trendleri takip eden detaylar mimarisinde yerini alır.

Merkezi lokasyonlarda bulunan, özel tasarıma sahip ve genellikle site içindeki stüdyo daireler de kupon daire olarak adlandırılsa da özellikle metrekare olarak küçük olmaları sebebiyle bu tanımlama yanlıştır.

Image result for kupon arazi ne demek

Kupon dairelerin özellikleri

Kupon daireleri, diğerlerinden ayıran özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

·         Merkezi lokasyonda

·         Site içinde ya da markalı konut projelerinde ve bunların içinde en iyi konuma sahip

·         Metrakare olarak büyük, oda sayısı olarak fazla

·         Bulunduğu bölgenin en iyi manzarasına ve konumuna sahip

·         Sosyal donatıları ve güvenliği olan

·         Çabuk satılabilecek

·         Satın alan kişiye yüksek kira geliri ve yatırım değeri sağlayan, emsallerine göre kazançlı bir yatırım olan daireler

kaynak:hürriyetemlak.com, 3dkonut.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.