İstanbulda En İyi Menemen Yapan Yerler Neresi?

Menemen-1

İstanbul’da Menemeni En İyi Yapan 5 Mekan!

1. Acar Büfe

İstanbul'da Menemeni En İyi Yapan 5 Mekan!

Hocapaşa Lokantalar sokağında bulunan bu şirin büfe bizim yediğimiz en lezzetli menemeni yapıyor. Menemeni isteğinize göre acılı ya da acısız yapabiliyorlar. Tabi bir de kaşarlı, beyaz peynirli ya da sade seçenekleri mevcut. Bizim favorimiz ise kaşarlı ve acılı menemen. Kaşarı içine iyice yedirip, hafif sulu ve acılı yaptıkları menemene bayılıyoruz resmen. Yanında gelen bütün somun ekmeği de bir başka lezzetli. Tüm bu kombinasyonlar ise burayı bizim için liste başı yapıyor. Yanına büyük çay söylemeyi de ihmal etmeyin tabi 🙂

2. Golden Menemen

İstanbul'da Menemeni En İyi Yapan 5 Mekan!

Beşiktaş’ta bulunan menemen dükkanı Golden, salaş bir esnaf dükkanı. Menemenleri ise istediğiniz malzemelerle sulu sulu yapıyor. Biz sulu ve bol kaşarlı menemenlerine bayılıyoruz. Tabi bir de samimi ortamına ve tostlarına 🙂

3. Naga Putrika

İstanbul'da Menemeni En İyi Yapan 5 Mekan!

Moda’da yer alan Naga Putriga’da kahvaltı size çocukluğunuzda bıraktığınız keşif duygusunu yeniden kazandıracak. Yedi farklı serpme kahvaltısıyla ve ara sıcaklarıyla damağınızı çatlatacak. Menemen ise Söğütçük, Köyceğiz ve Velika kahvaltılarında yer alıyor. Naga’nın menemeninin domates yoğunluğu fazla, sulu ve tam ekmek banmalık 🙂 Menemen burada ayrıca fiyatlandırılmamış, serpme kahvaltılara dahil edilmiş.

4. Çakmak Kahvaltı Salonu

İstanbul'da Menemeni En İyi Yapan 5 Mekan!

Beşiktaş Çarşı’da yer alan Çakmak, İstanbul’un en iyi esnaf kahvaltı salonlarından biri. Porsiyonların bolluğu ve ekmeği ile tipik bir esnaf lokantası. Serpme kahvaltısı dışında, çingene salatası adı verilen domates, salatalık kabuğu ve peynirden yapılan enfes bir salataları var, mutlaka deneyin. Menemenleri ise bizim favorilerimizden. Eski usül sahanda yer alan menemen buharıyla servis ediliyor ve bu lezzete hayran kalmamak imkansız. Masada yer alan pul biber ve kekik karışımı baharatı da ekleyince daha bir lezzetli oluyor.

5. Velvet Cafe

İstanbul'da Menemeni En İyi Yapan 5 Mekan!

Biraz daha heterojen bir karışımdan oluşan velvet menemeni içerisindeki fesleğen vb baharatlarla enfes bir hale bürünmüş. Ayrıca cafenin tasarımı ve yapısı ihtibari ile anne evinde kahvaltı yaparmış hissiyatına bürüneceksiniz, bu sebeple menemenin büyüsüne daha da fazla kapılabilirsiniz:)

İstanbul'da Menemeni En İyi Yapan 5 Mekan!

5 mekan yetmez diyenler için +1 ekleyelim dedik 🙂 Taksim’de yer alan Lades Menemen neredeyse kırk yıla varan geçmişiyle annenizden daha tecrübeli:) Peynir, bal-kaymak, zeytin ve söğüşten oluşan az ama öz kahvaltı menüsü var. Yanında sahanda servis edilen İstanbul’un en iyi menemenlerinden birisi de cabası. Lades kavurmalı kıymalı ve tavuklu menemen çeşitleriyle size çılgın seçenekler sunuyor.

kaynak:http://yemek.mynet.com/istanbulda-menemeni-en-iyi-yapan-5-mekan-1150449

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.