Yiğit Bulut Kimdir? Yiğit Bulut Ne İş Yapar? Yiğit Bulut Nasıl Meşhur Oldu??

Yiğit Bulut-1

Yiğit Bulut Kimdir? Yiğit Bulut Ne İş Yapar? Yiğit Bulut Nasıl Meşhur Oldu?

Yiğit Bulut, finans analisti, bankacı, köşe yazarı ve sunucu.1972 doğumludur.

Galatasaray Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümü mezunudur. Sorbonne Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır. Hangi alanda yüksek lisans yaptığı tam olarak tespit edilememiştir…
Tam olarak doğrulanmamış olmakla birlikte İngilizce ve Fransızca bildiği ifade edilmektedir.

Yiğit Bulut, CNN Türk’te ekonomi yorumculuğu ve Radikal, Vatan ve Referans gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Parametre ve Finans Analiz programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. Doğuş Üniversitesi’nde bir dönem öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

Son olarak 2010’da getirildiği Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevine, 3 Ocak 2012 tarihinde Ciner Medya Grubu tarafından son verildi. Bununla birlikte Gazete Habertürk’teki köşesinden yayınladığı yazıları da sona ermiş oldu.

Babası Adalet Partisi’nden 1977 yılında Edirne milletvekili seçilen Mustafa Bulut’tur.

Aydın Doğan’ın bacanağı olan eski bakanlardan Namık Kemal Zeybek’in kızı, Kanal D spikerlerinden Şule Bulut ile evli iken 2010 yılında boşanmıştır.

Yiğit Bulutun Kariyeri:
Yiğit Bulut, Kanal 6, Kanal E, CNN Türk’te ekonomi yorumculuğu ve Radikal, Vatan ve Referans gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Parametre ve Finans Analiz programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. Doğuş Üniversitesi’nde bir dönem öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

Son olarak 2010’da getirildiği Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevine, 3 Ocak 2012 tarihinde Ciner Medya Grubu tarafından son verildi. Bununla birlikte Gazete Habertürk’teki köşesinden yayınladığı yazıları da sona ermiş oldu. Bir süre sonra Star Medya Grubu ile anlaştı ve 24 kanalının genel yayın yönetmenliğine getirildi. Ayrıca Star gazetesinde yazmaya başladı. 2009’da Habertürk TV’de başlattığı Sansürsüz adlı tartışma programını, 24 TV’de sundu. 2013 yılının Temmuz ayında Başbakanlık başdanışmanı olarak atandı. 30 Ağustos 2014’te ise yeni bir kararname ile cumhurbaşkanlığı ekonomiden sorumlu başdanışmanlığına atandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.