Taşerona Başbakan Binali Yıldırım Desteği

bayan-56

Son Dakika : Taşeron İşçiler Kadro için Binali Yıldırım’a Güveniyor
Taşeron Son Dakika Haberleri Bugün’de (19 Mayıs) Kamupersoneli adresinde. Yeni Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım Taşeron Kadro Meselesine el atacak mı? , İşçiler iş bitiriciliği ile bilinen Binali Yıldırım’ın taşeron meselesini çözebileceğine inanıyor…

19 Mayıs 2016 Perşembe 14:47
Son Dakika : Taşeron İşçiler Kadro için Binali Yıldırım’a Güveniyor
İş Bitiriciliği İle Billinen Binali Yıldırım Taşeron Meselesine El Atar Mı?

Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım , 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak olan AK Parti Olağanüstü Kongresinde tek aday olarak gösterilecek ve AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olarak hükümeti kuracak.

Taşeron İşçisi Binali Yıldırım’a Güveniyor

Binali Yıldırım Mega Projelerin mimarı olarak biliniyor. Ulaştırma alanında büyük projelere imza atan Başbakan Adayı Binali Yıldırım’ın hükümeti taşeron işçilere verilecek olan kadroyu “kadro” olarak düzenleyip verebilir mi? Bilindiği gibi AK Parti hükümetinin seçim vaatlerinden birisi olan tüm taşeron işçilerin kadrolu olması meselesi tam anlamıyla yılan hikayesine dönmüş ve taşeron işçilerin kadro hevesi bir bakıma kursaklarında kalmıştı.

Kadro Diye Başladı Sözleşmeli Personel’e Devşirildi

Kadro olarak başlatılan istihdam süreci zaman içerisinde “özel sözleşmeli personel statüsü” ‘ne devşirilmiş ve söz konusu statüye geçiş için bile bir çok şart öne sürülmüştü.

Taşeron Seçim Vaadini Unutmadı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Süleyman Soylu son yaptığı açıklamalarda, Taşeron işçilerin kamuda istihdamı için her şeyin neredeyse hazır olduğunu belirtmiş, düzenlemenin yeni hükümeti beklediğini söylemişti. Taşeron işçilerin büyük bir çoğunluğu AK Parti hükümetinden seçim vaatlerinde belirtilen “kadro” ‘yu bekliyor. Özel sözleşmeli personel statüsüne kimsenin sıcak baktığı söylenemez. 1 Kasım sonrası işe giren taşeron işçilerde akıbetlerini merak ediyor. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım son olarak Karayolları Genel Müdürlüğü’nde çalışan 2000 taşeron işçinin kadrolu olduğu imza töreninde konu hakkında açıklamalarda bulunmuş ve söz konusu meselenin ivedilikle çözülmesi taraftarı olduğunu belirtmişti.

kaynak:http://www.kamupersoneli.net/ekonomi/son-dakika-taseron-isciler-kadro-icin-binali-yildirim-a-guveniyor-h3503.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.