Simge Fıstıkoğlu Kimdir? Simge Fıstıkoğlu Nasıl Meşhur Oldu?

Simge Fıstıkoğlu-3

Simge Fıstıkoğlu
Doğum tarihi : 12.Aralık.1982
Simge Fıstıkoğlu kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : Spiker, TV sunucusu
Simge Fıstıkoğlu doğum yeri : Yeşilköy, İstanbul

Simge Fıstıkoğlu Biyografisi
Simge Fıstıkoğlu, 12 Aralık 1982 tarihinde İstanbul, Yeşilköy’de doğmuştur. Sinem Fıstıkoğlu adında kız kardeşi vardır. 7 yaşında ata binmeye başladı ve aralıksız 10 sene bindi. İlkokulu Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulunda, ortaokulu Selim Pars Kolejinde, liseyi ise Beyoğlu Anadolu Lisesinde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Edebiyat Fakültesi Bölümü’nde eğitim görerek 2005 yılında mezun oldu.

Simge Fıstıkoğlu-1

Medyaya ilk adımını Elle Decor Dergisi ile attı. 6 aylık stil editörlüğü deneyiminden sonra yazılı basın yerine görsel basında çalışmak istediğini anlayıp 16 Ekim 2006 tarihinde Habertürk Televizyonu’nun o dönemde Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı olan Murat Ongun’un kapısını çaldı. “Bu mesleği öğrenmek istiyorum” dediği Murat Ongun’dan “spor servisinde hemen başla” yanıtını aldı ve hiç düşünmeden kabul etti.

16 Ekim 2006 tarihinden 2009 yılının Ağustos ayına dek spor spikeri ve editörü olarak görev yaptı. Bu süre zarfında aralarında Fatih Terim, Şenol Güneş, Ertuğrul Sağlam, Ersun Yanal, Vicente Del Bosque gibi teknik direktörler başta olmak üzere Hakan Şükür, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Rüştü Reçber, Servet Çetin, Tümer Metin, Nihat Kahveci, Gökhan Gönül, Hamit Altıntop, Halil Altıntop, Nuri Şahin, Tugay Kerimoğlu, Mehmet Aurelio, Mevlüt Erdinç, Caner Erkin, Philip Holosko, Colin Kazım-Richards gibi başarılı futbolcularla röportajlar yaptı.

Simge Fıstıkoğlu-2

Formula 1 pilotu Heiki Kovalainen ve yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo ile röportaj yaptı, Güney Afrika’da düzenlenen 2010 Dünya Kupası’nı takip etti.

2009 yılının Ağustos ayında Habertürk Televizyonu Spor Müdürü oldu. 16 Eylül 2011 tarihinde Haberturk Televizyonu’ndan ayrılarak A Haber’e geçti. 2011 yılında Ceyhun Yılmaz ile ”Hoş Beş İki” adlı programı sundu. Yine 2011 yılında ”1 Gün” isimli programda sunuculuk yapan Simge Fıstıkoğlu; Sırrı Süreyya Önder, Meral Akşener, Suat Kılıç, Oktay Vural gibi siyasetçileri programda konuk etti. A Haber’de Son Durak adlı haber programını sundu.

16 Şubat 2012 tarihinde Habertürk’e geçti. 1 Gün ve Gün Başlıyor programını hazırlayıp sundu. Ayrıca cumartesi-pazar sabahları 09:15 – 12:00 saatleri arasında canlı yayınlanan Burası Haftasonu isimli programı hazırlayıp sundu.

Simge Fıstıkoğlu-4

Ciner Grubu, Show Tv’yi satın aldıktan sonra Simge Fıstıkoğlu, Show Tv’ye transfer oldu.

Eylül 2014’te programına son veren deneyimli televizyoncu farklı kurumlarda spikerlik eğitimleri vermektedir.

Çok ağır sporları sevmeyen Simge Fıstıkoğlu, çocukluğundan beri yüzmeyi, ata binmeyi, fitnesi çok sevmektedir.
Simge Fıstıkoğlu için yapılan aramalar

Simge Fıstıkoğlu, Simge Fıstıkoğlu biyografi, Simge Fıstıkoğlu hayatı, Simge Fıstıkoğlu özgeçmişi, Simge Fıstıkoğlu hakkında, Simge Fıstıkoğlu doğum yeri, Simge Fıstıkoğlu fotoğraf, Simge Fıstıkoğlu video, Simge Fıstıkoğlu resim, Simge Fıstıkoğlu kimdir?, Simge Fıstıkoğlu kaç yaşında?, Simge Fıstıkoğlu nereli, Simge Fıstıkoğlu memleketi

Simge Fıstıkoğlu-6

İşte Simge Fıstıkoğlu’nun detaylı hayat hikayesi…

Simge Fıstıkoğlu Kimdir?
Simge Fıstıkoğlu Fotoğrafları
Simge Fıstıkoğlu
Simge Fıstıkoğlu

Simge Fıstıkoğlu, 12 Aralık 1982 tarihinde İstanbul’da doğdu. Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu, Selim Pars Koleji, Beyoğlu Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde eğitim gördü.

Medyaya ilk adımını Elle Decor Dergisi ile attı. 6 aylık stil editörlüğü deneyiminden sonra yazılı basın yerine görsel basında çalışmak istedi. Simge Fıstıkoğlu, televizyon dünyasına 2006 yılında spiker ablasının ısrarıyla girmiştir. Ablası, Sinem Fıstıkoğlu özel bir televizyon kanalında sunuculuk yapmaktadır.

Habertürk Televizyonu’nun o dönemde Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı olan Murat Ongun’un kapısını 16 Ekim 2006 tarihinde çaldı. “Bu mesleği öğrenmek istiyorum” dediği Murat Ongun’dan “spor servisinde hemen başla” yanıtını aldı ve hiç düşünmeden kabul etti.

Simge Fıstıkoğlu-7

Habertürk Televizyonu’nda 2009 yılının Ağustos ayına dek spor spikeri&editörü olarak görev yaptı. Bu süre zarfında aralarında Fatih Terim, Şenol Güneş, Ertuğrul Sağlam, Ersun Yanal, Vicente Del Bosque gibi önemli teknik direktörlerle ve Cristiano Ronaldo, Hakan Şükür, Arda Turan, Emre Belözoğlu gibi başarılı futbolcularla röportajlar yaptı.

Simge Fıstıkoğlu, 2009 yılının Ağustos ayında Habertürk Televizyonu Spor Müdürü oldu.

Habertürk’te “1 Gün” ve “Gün Başlıyor” haber kuşaklarını sundu. Habertürk’te Cumartesi-pazar sabahları 09:15 – 12:00 saatleri arasında canlı yayınlanan “Burası Haftasonu” isimli programı hazırlayıp sundu.

Simge Fıstıkoğlu geçmişte 10 yıl binicilik sporu yapmıştır.

Showtv’de “Simge Fıstıkoğlu ile Yeni 1 Gün” programını sunmuştur.

Simge Fıstıkoğlu-5

TRT Spor’da çarşamba günleri yayınlanan “Topuklu Krampon” isimli programı eski hakemlerden Lale Orta ile birlikte sundu. Programda haftanın futbol olaylarını konuklarla birlikte kadın gözüyle ele aldı.

Eylül 2014 tarihinde SHOW Tv’den ayrılan Simge Fıstıkoğlu NTV ile anlaşarak Spor Akşamı programını ve NTV bünyesinde haberleri sunmaya başladı.

Simge Fıstıkoğlu, İtibar Yönetimi Enstitüsü üyesidir.

kaynak:http://www.biyografi.info/kisi/simge-fistikoglu
http://www.kimkimdir.net.tr/kisiler/simge-fistikoglu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.