Muzaffer Hacımustafaoğlu Kimdir?

muzaffer hacımustafaoğlu

Muzaffer Hacımustafaoğlu, 1955 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doğdu.

İlk ve ortaöğrenimini doğduğu ilde, yüksek öğrenimini ise İstanbul Üniversitesi-Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisiliği Bölümü’nde tamamladı.

İstanbul’da mühendislik yaptı ve çeşitli inşaat firmalarında teknik eleman ve idari personel olarak çalıştı.

DHL Arifiye-Sincan Demiryolu projesinin güzergah ve zemin etüdlerinde bir süre çalıştıktan sonra, tekrar İstanbul’da özel sektörde çalışmaya başladı.

Askerlik hizmetini ulaştırma yedek subayı olarak tamamladı. Belediyecilik hayatına Bakırköy Belediyesi’nde başladı. Çeşitli görev ve pozisyonlarda bulundu.

Bağcılar Belediyesi’nin kuruluşu ile burada Fen İşleri Müdürü olarak uzun süre görev yaptı. Bu görevi sırasında Türkiye Ortadoğu Amme İdaresinde belediyecilik ve kamu yönetimi eğitimi aldı.

Bağcılar Belediyesi’nde Başkan Teknik Müşaviri iken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Proje Değerlendirme Koordinasyon ve Takip Kurulu’nda görevlendirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı görevini yürütmekte iken ulaşımdan sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı’na getirilen Hacımustafaoğlu, halen bu görevini yürütmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.