Mükremin ÇEPNİ kimdir?

Mükremin Çepni

Mükremin ÇEPNİ kimdir?

Çepni, 1963 yılında Kayseri’ de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’ de tamamladı. 1984 yılında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümünden mezun oldu. Mezuniyet sonrası Kayseri ve Antalya’ da bir yıl kadar serbest mühendislik ( proje mühendisliği ) yaptı. Aralık 1985 ile Mart 1987 tarihleri arasında önce Ankara Muhabere Okulu ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ nde vatani görevini yedek subay olarak tamamlayarak Nisan 1987’ de Yurda döndü.

18 Mayıs 1987’ de TEK Yozgat İl İşletme Müdürlüğü’ nde mühendis olarak göreve başladı. 20 Ekim 1987 tarihinde TEK Kayseri İl İşletme Müdürlüğü’ ne tayin oldu. 1 Mart 1990 tarihinde TEK Kayseri İl İşletme Müdürlüğü’ nün Özelleştirilmesi ile Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş. (KACETAŞ) ‘ ye geçti. Çeşitli servislerde Mühendis, Baş Mühendis olarak çalıştıktan sonra 2002 yılında İlçe İşletmeler Müdürü oldu ve 16 İşletme Şefliğinin Müdürlüğünü yaptı. 2004 yılında İşletme Bakım Müdürlüğü’ ne atandı ve 2009 yılına kadar yürüttüğü bu görevinden Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü’ ne atandı ve bu görevi 3 yıl yürüttü.

5 Mayıs 2012 tarihinde AYEDAŞ Genel Müdürlüğü’ ne atandı. Meslek hayatı boyunca yurt içi ve yurt dışı birçok kurs ve seminere katıldı. İki yıl süreyle TÖMER’ de İngilizce dil eğitimi aldı. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Kamu yararına çalışan 3 ayrı dernekten birisinde Yönetim Kurulu II. Başkanı olarak diğer iki dernekte ise Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ocak 2006’ da Türkiye Kayak Federasyonu seçimlerine katıldı, Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi ve Başkan Vekili olarak görevlendirildi. 2010 yılında yenilenen seçimlerde tekrar yönetim kuruluna seçilerek Başkan vekilliği görevine tekrar getirildi. Çepni,evli ve üç çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.