Jim Rogers Kimdir? Jim Rogers Nasıl Dolar Milyarder Oldu?

Jim Rogers-1

Jim Rogers Kimdir?
1942 Alabama – Amerika doğumlu olan Jim Rogers, Quantum fonunda George Soros ile birlikte yer aldıktan sonra 1970’li yılların sonunda fondan ayrılarak kendi fonunu kurmuştur. Rogers, Quantum fonuna 10 yılda 42 kat kazandırmış oldu.

Jim Rogers aynı zamanda Rogers International Commodities Index (RICI) kurucusudur. Rogers’ın tüm dünya çapında katıldığı sempozyumlarda yaptığı dünya ekonomisi, ülkelerin gelecek konumları ile ilgili ekonomik verileri analiz etmesi ile tanınmaktadır. Hatta gelecekte tarım ile uğraşan yatırımcıların en zengin kişiler olacaklarını söylemiştir.

Jim Rogers özellikle altın ve emtia konusunda saygın bir yatırım uzmanı olarak kabul edilen ekonomistlerdendir. Birçok televizyon kanalı ve gazetede bilgilerini paylaşmaktan çekinmeyen Rogers’ın öngörüleri arasında Türkiye’de yerini alıyor ve Türkiye’nin yatırım listesinde bulunduğunu ve içinde bulunduğu durum değerlendirildiği zaman birçok ülkeden çok daha iyi durumda olduğunu düşünüyor. Tepki alan görüşlerinden birisi de G20 toplantılarının zaman kaybı olduğunu, 2013 yılında büyük düşüş gösteren altının 10 yıl içerisinde aşırı yükseleceğini söylüyor. Euro Bölgesi’nin daha uzun seneler krizlerle uğraşacağını da belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.