Hande Sümertaş Kimdir? Hande Sümertaş Nasıl Meşhur Oldu?

 

Sosyal medyada zaman zaman gündem olan ’ın biyografisi merak konusu oldu. Hande Sümertaş kimdir sorusuna cevap arayanlar için konuya ilişkin detaylar haberimizde…

 

Galatasaray Futbol A Takım Medya Koordinatörlüğü yapan ve teknik direktör Fatih Terim’in medya ilişkilerini de yöneten Hande Sümertaş, sürpriz bir şekilde geçtiğimiz tarihlerde görevinden ayrılmıştı. Bu haber kulüp ve camia içinde şok etkisi yaratmıştı. Şimdilerde Sports’da çalışan Hande Sümertaş tekrar gündeme geldi. Peki Hande Sümertaş kimdir? İşte biyografisi…

HANDE SÜMERTAŞ KİMDİR?

Sümertaş, 1977 yılında dünyaya geldi. İstanbullu olan Hande Sümertaş, uzun yıllar Fatih Terim’in ekibinde görev aldı. Öğrenim hayatını ABD’de tamamladı, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Spor Yönetiliği programına katıldı. FIFA’ya bağlı olan Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi’nde (CIES) de eğitim gören Hande Sümertaş, Terim’in ekibinde yer alan önemli isimlerin başında geliyordu.

Hande Sümertaş, Galatasaray’da görevdeyken istifa edip beIN SPORTS’un medya hakları direktörlüğü görevine getirilmişti.

 

BEIN SPORT, HANDE SÜMERTAŞ , FUTBOL FEDERASYONU VE FUTBOL HAKEMLERİ OLAYI

Değerli okuycularımız buraya kadar her şey normal…..
Bizler birer medya mensubu olarak kimsenin özel yaşantısı ya da kariyerinin nerede nasıl geliştiğinin peşine düşecek bir meslek anlayışına sahip değiliz….
Öte yandan, Fenerbahçeli bir çok spor severin kafasına bir takım sorular takılmaktır….
Bu sorular aşağıda maddeler halinde sıralanacaktır….
Bu soruların bir şekilde sorumluları tarafından açıklanması gerekmektedir….
Umarız konunun ilgilileri bu ciddi soruları üstlerine alır ve dürüst şekilde cevap verirler….

İŞTE SPORSEVERLERİN KAFASINA TAKILAN SORULAR……

1-Bein sport Fenerbahçe maçlarında fenerbahçenin lehine olabilecek ya da Fenerbahçenin lehine sonuçlanacak pozisyonları özellikle tekrar ettirmemektedir….
Fenerbahçe lehine sonuçlanabilecek pozisyonların tekrarı tv de yapılmadan direk oyun devam ettirilmektedir….
Neden böyle bir davranış içerisine girilmektedir…fenerbahçenin lehine olabilecek pozisyonlar neden tekrar gösterilmemekte ve bunla ne amaçlanmaktadır?
2-Fenerbahçe lehine olabilecek pozisyonların tekrar gösterilmemesiyle belli bir takım kollanmakta ve gözetilmekte midir?
3-Fenerbahçenin lehine olabilecek pozisyonların tekrar gösterilmemesi neticesinde belli bir kişinin (Ali Koç’un ) ve belli bir camianın (Fenerbahçenin) bu durumlardan olumsuz etkilenmesi mi hedeflenmektedir?
4-Fenerbahçe’nin maçlarını yöneten “bir kısım” hakemler, Fenerbahçenin lehine olabilecek durumlarda VAR’a gitmeyerek, Fenerbahçenin aleyhine olabilecek pozisyonlarda da derhal VAR’ a giderek, nihayetinde haksız yere bir çok kere Fenerbahçe aleyhine ve haksız olarak karar vermelerinin gerekçesi nedir?
5-“Belirli hakemlerin” kasıtlı olarak Fenerhabçe aleyhine karar vermeleri “belli bir takımın” ya da bu futbol işinden bir şekilde nemalanan bir GRUBUN/ORGANİZASYONUN çıkarları doğrultusunda mı yapılmaktadır?
6-Belirli hakemleri kasıtlı olarak Fenerbahçe aleyhine karar vermeleri Ali Koç ve Fenerbahçe’nin önünü kesmek amacıyla mı yapılmaktadır….????
7-Fenerbahçe ve Ali Koç’un önü neden kesilmek istenmektedir….????
8-Futbolda, fixtür düzenmesinde, futbol yayınında, hakem atamalarında, VAR hakemi atamalarında bu işleri organize edip belli konularda çıkar sağlayan bir GRUP  ya da ORGANİZASYON varmıdır?
Yukarıda saydığımız maddeler, bir çok spor yazarı tarafından gündeme getirilen ve tarafsız kişilerce de ifade edilen kabul edilen haksızlıklar olup, bu haksız kararlar maçı yöneten hakemlerle, VAR hakemlerinin ve BEIN Sport yayıncılarının kişisel hataları mı yoksa belli bir organizasyon dahilinde yapılan hatalar mıdır?
Tüm devlet kurumlarının bu konuyu teknik ve yasal olarak değerlerndirmelerini ve konuyla ilgili resmi açıklama yapılmasını kamuoyuna saygı ile arz ederiz….
Türkiye Futbol Severler Platformu
Bağımsız Futbol Hakemleri Platformu
Spor Yayıncıları Platformu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.