Gözde Atasoy Hakkında Herşey…..Gözde Atasoy Nasıl Meşhur Oldu?

Gözde Atasoy-5

Gözde Atasoy (d. 15 Nisan 1985), Türk televizyon sunucusu.

Nişantaşı Işık Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldu.Yüksek lisans eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamlayan Atasoy, San Francisco’da Golden Gate University’den MBA diplomasını aldı. Televizyonculuğa 2009 yılında Beşiktaş TV’de başladı. Haber bültenlerini ve ekonomi programını hazırlayıp sundu, özel röportajlar yaptı. 2011 yılında CNN Türk’e transfer oldu. CNN Türk’teki görevine devam ederken, 2012 yaz döneminde 3 ay Kanal D hafta sonu Ana Haber Bülteni’ni sundu. Ocak 2013’te Mehmet Ali Birand’ın vefatının ardından, CNN Türk’teki görevinden ayrıldı ve Kanal D Haber Merkezi’nde çalışmaya başladı. Hafta sonu Kanal D Ana Haber Bülteni’ni ve Hafta içi Euro D Ana Haber Bültenini sundu. Gözde Atasoy aynı zamanda uluslararası bir sivil toplum girişimi olan ve zihinsel ve gelişim engelli bireylerle, gönüllüleri arkadaş yapan Best Buddies programının Türkiye Arkadaşlık Elçisidir.

Gözde Atasoy-6

Gözde Atasoy

Gözde Atasoy Kimdir?
Doğum Tarihi : 15 Nisan 1986
Doğum Yeri : İstanbul
Nereli : Trabzon
Boyu : –
Kilo : –
Burcu : Koç
Eşi : Emirhan Kökçü

Gözde atasoy-1

-Gözde Atasoy’un detaylı özgeçmişi

Hayranı olduğumuz Gözde Atasoy 15 Nisan 1986 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Lise öğrenimini 2003 yılında Nişantaşı Işık Lisesi’nden, üniversite öğrenimini de 2007 yılında ise İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olarak bitirdi. Daha sonra master yapmak için ABD’ye gitti. San Francisco’daki Golden Gate Üniversitesi’nden pazarlama üzerine MBA diploması aldı. Öğrenim gördüğü okulda matematik öğretmenliği yaptı, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine ders verdi. 2010 ve 2011 yıllarında BJK TV’de spikerlik görevini başarıyla üstlendi. Ana Haber bülteni ve ekonomi programlarının sunuculuğunu yaptı ve birçok özel röportaja da imzasını attı.

Gözde Atasoy-4

Dialog’da spikerlik ve sunuculuk, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde ise tiyatro eğitimi alan Atasoy, tam anlamıyla bir edebiyat aşığı. Kitap okumak dışında kendi şiir ve deneme çalışmaları da bulunuyor. İyi derecede İngilizce bilen Atasoy İspanyolca konusunda da kendisini geliştirmekte. Ortaokul ve lise yıllarında okulun voleybol takımında görev aldı. Spor tutkunu olan Atasoy, boş zamanlarında jogging ve trekking yapmakta. Seyahat etmek, yeni yerler ve kültürler keşfetmekten büyük keyif alıyor.

Gözde Atasoy özet hayat hikayesi
Nişantaşı Işık Lisesi ‘nin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun lisans eğitimini Amerika Birleşik Devletleri ‘nde tamamlayan Atasoy, San Francisco da Golden Gate University den MBA diplomasını aldı. CNN Türkteki görevine devam ederken, yaz döneminde ay Kanal D hafta sonu Ana Haber Bültenini sundu. Ocak 2013te Mehmet Ali Birand ın vefatının ardından, CNN Türkteki görevinden ayrıldı ve Kanal D Haber Merkezinde çalışmaya başladı. Hafta sonu Kanal D Ana Haber Bültenini ve Hafta içi Euro D Ana Haber Bültenini sundu. Gözde Atasoy aynı zamanda uluslararası bir sivil toplum girişimi olan ve zihinsel ve gelişim engelli bireylerle, gönüllüleri arkadaş yapan Best Buddies programının Türkiye Arkadaşlık Elçisidir. Ana Haber bülteni ve ekonomi programlarının sunuculuğunu yaptı ve birçok özel röportaja da imzasını attı. Dialog’da spikerlik ve sunuculuk, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde ise tiyatro eğitimi alan Atasoy, tam anlamıyla bir edebiyat aşığı.

Gözde Atasoy-3

Çalıştığı TV Kanallar

2009-2011: Beşiktaş TV
2011-2013: CNN Türk
2012-: Kanal D

kaynak:wikipedia
gözdeatasoy.blogspot.com
kimkimdir.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.