Ekrem Kerem Oktay Kimdir?

Ekrem Kerem Oktay

Ekrem Kerem Oktay Kimdir?

1982 yılında Ankara’da doğan Ekrem Kerem Oktay, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Hollanda Leiden Üniversitesi’nden Rekabet Hukuku alanında yüksek lisansını yapan Oktay, merkezi Ankara’da bulunan düşünce kuruluşu olan Türkiye Ekonomi Politika Araştırmaları Vakfı (TEPAV) bünyesinde analist olarak görev yaptı. Oktay, halen Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Doktora Eğitimini sürdürmektedir.

Yoğun iş ve eğitim hayatı sırasında CHP’de aktif görevler üstlenen Oktay. 33’üncü ve 34’üncü Olağan Kurultay ile 18’inci Olağanüstü Kurultay’da Parti Meclisi Üyeliği’ne seçildi.

Ekrem Kerem Oktay’ın uzmanlık alanları; Makro Ekonomi Politikaları ve Anadolu Şehirleri’nin Ekonomik Kalkınma Süreçleridir.

Ekrem Kerem Oktay la ilgili şahıs yorumları…

bilkent üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi mezunu, geleceğin liderlerinden olma ihtimali yüksek olan kişidir. bu zat, 2003 yili bilkent öğrenci konseyi seçimlerinde dokuz yıldır tek olarak seçimleri kazanan ata grubunu ekibi ile birlikte hezimete uğratmayı başarmıştır. radikal gazetesinin genç ekinde yazıları yayımlanmaya devam etmektedir.

……..

bilkent pols mezunu, 1982 doğumlu ve chp parti meclisine girmiş genç siyasetçi. eski imar ve iskan bakanı olan siirtli politikacı mehmet nebil oktay’ın oğludur. umut oran’la yakın çalışmaktadır ve chp’nin genç ve yükselen isimlerindendir.

…….

chp’nin yeni dönemde izleyeceği sosyal medya odaklı ve internet-friendly yeni propaganda kampanyasına yön veren isimlerden olduğu ve kılıçdaroğlu’nun bazı konuşmalarını kaleme aldığı söylenen genç siyasetçi. ayrıca tobb’da çalışmakta ve rıfat hisarcıklıoğlu’na danışmanlık yapmaktadır.

…….

bugünkü chp kurultayında parti meclisi’ndeki yerini korumuştur. önder sav’a yakın bilinmesine karşın, özellikle sosyal medya alanındaki çalışmalarıyla gandi’nin de gözüne girmiştir. chp’de gençlerin önünü açmasını diliyorum.

kaynak:cumhuriyet.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.