Ece Üner Kimdir? Ece Üner Evli mi? Ece Üner Nasıl Meşhur Oldu?

ece-uner-1

Ece Üner kimdir, Özge Ece Üner, 1981 yılında İstanbul‘da doğmuştur. Bir zamanlar CNN Türk‘ün Genel Müdürü olan babasının adı Dinç Üner’dir. Koç Özel Lisesi’nden mezun oldu. Sonra da Koç Üniversitesi tarih ve Sosyoloji bölümünü okuyarak mezun oldu. Öğrenciliği sırasında NTV‘de stajyerliğe başladı.

Paris‘te Sorbonne Üniversitesi‘nde Fransızca dil eğitimi, Brüksel‘de ise Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı.

2003’te NTV‘de Avrupa Birliği muhabiri olarak çalıştıktan sonra 2006’da NTV’den ayrıldı, 4 ay kadar Star TV‘de muhabirlik yaptı. 2006 Nisanında CNN Türk‘e geçerek, spor servisinde hafta sonu spor haberlerini sundu. Mart 2007’de CNN Türk’te Orkun Yazgan ile birlikte “Yeni Gün” isimli haber programını sundu.

ece-uner-2

Uzun bir süre CNN Türk’te çalıştıktan sonra Ağustos 2009’da Habertürk‘e geçti. 2010 yılında “Olduğu Gibi” adlı tartışma programını, 2011 yılında ise “Akşam Raporu” isimli haber programını sunmaya başladine Boyuna” isimli programı hazırlayıp sundu.

ece-uner-4

Ece Üner, 8 Şubat 2013 tarihinde CNN Türk spikerlerinden Deniz Bayramoğlu ile Roma’da evlendi.

Ece Üner, 6 Ocak 2014 tarihinden itibaren Erhan Çelik‘in yerine Show Tv hafta içi Ana Haber sunuculuğu görevine gelmiştir.

ece-uner-3

Ece Üner kimdir?

Özge Ece Üner sunucu ve habercidir. Uzun bir süre CNN Türk’te çalıştıktan sonra Habertürk’e geçmiştir. Günümüzde Habertürk’te Enine Boyuna isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Ece Üner, 1981’de doğdu. Bir dönem CNN Türk’te genel müdürlük yapan Dinç Üner’in kızı.

Liseyi Koç Özel Lisesi’nde bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde Fransızca dil eğitimi, Brüksel’de ise Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı. Üner, kariyerine Avrupa Birliği muhabiri olarak başladı. Bir süre NTV’de çalıştıktan sonra 2006’da, CNN Türk’ün spor servisinde çalıştı ve hafta sonu spor haberlerini sundu. Mart 2007’de CNN Türk’te Orkun Yazgan ile birlikte Yeni Gün isimli haber programını sunmaya başladı. Ece Üner, Ağustos 2009’da Habertürk’e geçti. 2010’da Olduğu Gibi adlı tartışma programını, 2011’de ise Akşam Raporu isimli haber programını sunmaya başladı. 2012’den beri Enine Boyuna’yı sunmuştur. 6 Ocak 2014’ten itibaren Show TV Ana Haber’i sunuyordu.

ece-uner-6

Ece Üner Kimdir Kaç Yaşında
35 yaşında İstanbullu bir sunucudur.Doğum tarihi sene olarak 1981’dir.Babası uzun zaman önce CNN Türk televizyonunda Müdür olarak görev yapmaktaydı.Liseyi Özel lise’de okumasının ardından Koç Üniversitesinin Sosyoloji ve Tarih bölümünü bitirmiştir.Üniversite okurken staj görmüş ve stajını Ntv televizyonunda yapmıştır.
Fransada Fransızca dili konusunda ders almış olmuş olan sunucu aynı zamanda Brükselde geçerek orada bir süre Avrupa Birliği hakkında bir çok bilgi edinmiştir.

2003 senesinde Ntv de Avrupa Birliği ile ilgili haberlerde muhabirlik görevinde bulundu sonrasında ise 2006 tarihinde Ntv kanalına veda etti.www.Kimdirkim.com Ntv’nin ardından 4 ay boyunca Star Tv televizyonunda çalıştı.2006 senesinin Nisan ayında CNN Türk televizyonuna geçti.Burada Hafta sonları Spor haberlerini sunmaya başladı.2007 tarihinde Yeni Gün adındaki programını sunmaya başladı.

ece-uner-5

Çok uzun zaman CNN Türk ekranlarında kalmasının ardından 2009 tarihinle beraber Habertürk ekranlarına geçiş yapıştı.Habertürk televizyonunda yeni bir program sunmaya başladı.2014 tarihinde kısa bir süre Show Tv’ye geçmiş ve burada Ana Haber’i sunmaya başlamıştır.Ardından tekrar Habertürk’e geçmiş ve halen bu kanalda çalışmaktadır.

Ece Üner evli mi?
Evli olan sunucu 2013 senesinde kendisi gibi Televizyon dünyasında olan ve spikerlik yapan Deniz Bayramoğlu ile hayatlarını birleştirmişlerdir.

Şiir yazmayı çok seven sunucu 6-7 yaşlarından beri şiir yazmaktadır.Her zaman küçüklüğünden beri şiir okumuş ve şiir yazmaya başlamıştır.

ece-uner-8

Yemek yemeyi çok seven Ece Üner spor yapmadanda duramıyor.Giyim tarzı olarakta genelde spor giyinmeyi tercih ediyor.Modayı çok fazla takip etmesede çantalara merakı olduğu için genelde çok fazla çanta almayı tercih ediyor….

işte detaylı ece üner biyografisi

ECE ÜNER BİYOGRAFİSİ
Özge Ece Üner, 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. Bir zamanlar CNN Türk’ün Genel Müdürü olan babasının adı Dinç Üner’dir. Koç Özel Lisesi’nden mezun oldu. Sonra da Koç Üniversitesi tarih ve Sosyoloji bölümünü okuyarak mezun oldu. Öğrenciliği sırasında NTV’de stajyerliğe başladı.
Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde Fransızca dil eğitimi, Brüksel’de ise Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı.
2003’te NTV’de Avrupa Birliği muhabiri olarak çalıştıktan sonra 2006’da NTV’den ayrıldı, 4 ay kadar Star TV’de muhabirlik yaptı. 2006 Nisanında CNN Türk’e geçerek, spor servisinde hafta sonu spor haberlerini sundu. Mart 2007’de CNN Türk’te Orkun Yazgan ile birlikte “Yeni Gün” isimli haber programını sundu.

ece-uner-7

Uzun bir süre CNN Türk’te çalıştıktan sonra Ağustos 2009’da Habertürk’e geçti. 2010 yılında “Olduğu Gibi” adlı tartışma programını, 2011 yılında ise “Akşam Raporu” isimli haber programını sunmaya başladı. 2012 yılından beri “Enine Boyuna” isimli programı hazırlayıp sundu.

Ece Üner Evli mi? Ece Üner Kimle Evli?

Ece Üner, 8 Şubat 2013 tarihinde CNN Türk spikerlerinden Deniz Bayramoğlu ile Roma’da evlendi.

Ece Üner, 6 Ocak 2014 tarihinden itibaren Erhan Çelik’in yerine Show Tv hafta içi Ana Haber sunuculuğu görevine gelmiştir.

TMSF’den Ciner Grubuna devredilen Show Tv’deki işine , 9 Haziran 2015 tarihinde son verildi. Ece Üner’in yerine Jülide Ateş getirildiği belirtildi.

ece-uner-6

Ece Üner Hangi Takımı Tutuyor?

Ece Üner’in hasta bir fenerbahçeli olduğu biliniyor…

fırsat buldukça fenerbahçenin maçlarına giden seksi sipiker, imkanı olduğunda Fenerbahçenin yurt dışı maçlarına gitmeye çalışıyor….

Ekranlarda güzel gözleri ve seksi bakışları ile kendine özgü bir hayran kitlesi yaratan Ece Üner, bu ilginin bir gün bitmesi endişesiyle kendini genç ve güzel tutmak için sürekli spor yaptığını ifade ediyor….

Halk müziğine olan ilgisi ile tanınan Ece ÜNER, fırsat bulması halinde kürtçe öğrenmek istediğini her fırsatta dile getiriyor…..

ece-uner-8

kaynak:biyografi.net.tr, karar.com, biyografiinfo.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.