Dilara Gönder Kimdir? Dilara Gönder Nasıl Meşhur Oldu?

28dilara gönder-11

Dilara Gönder (d. 17 Haziran 1983, Herrenberg) Türk televizyon sunucusu ve oyuncu.

Gönder İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden ve ardından Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Aydın Doğan Vakfı’nın düzenlemiş olduğu 2007 yılındaki 19. Genç İletişimciler Yarışması’na okul radyosunda yayımlanan “DinleBul” adındaki programla katıldı.[kaynak belirtilmeli] Programı radyo dalında birinci seçildi.

Dilara gönder-1

FBTV’de “MusicBox” isimli programla sunuculuk hayatına başladı. 2007 yılına kadar bu kanalda çalıştı. 2007’de Lig TV’ye transfer oldu ve 2,5 yıl çalıştı. Ardından TRT’de Formula 1 yarışlarını yerinde takip etti ve önemli röportajlar yaptı. 2010 yılında NTV Spor’a transfer oldu. Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.[kaynak belirtilmeli] 2014 yılında Kanal D ekranlarında yayın hayatına başlayan Ne Diyosuun adlı dizide rol almaktadır, bu aynı zamanda Gönder’in ilk oyunculuk deneyimidir.[1] En son Star tv’de yayınlanan Sil Baştan dizisinde Gizem Dereli karakterini canlandırmıştır.
Filmografisi

dilara gönder-2

Sil Baştan – 2014 (Gizem Dereli)
Ne Diyosuun 2014 (Cansu)

Dilara Gönder’in en sevdiği pop sanatçısının kendi gibi üst düzey bir güzelliğe sahip olan Beyonce olması sizleri de şarırtmamıştırz umarız…..

bayan-32

Dilara Gönderin Detaylı Hayat Hikayesi

Dilara Gönder Kimdir? 2016 Survivor Gönüllüler Takımında Dilara Gönder Kaç Yaşında, Boyu Kaç?

Güzelliği ile baş döndüren, spor spikeri olarak hayatımıza giren, şimdide Survivor 2016 gönüllülerde boy gösterecek olan Dilara Gönder kimdir? Dilara Gönder kaç yaşında, boyu kaç, evli mi?

Dilara gönder-3

Dilara Gönder, 17 Haziran 1983 tarihinde Almanya, Herrenberg’de doğmuştur. Babasının işleri sebebiyle 5 yaşına kadar Almanya’da kalan Dilara Gönder daha sonra ailesi ile birlikte İzmir’e taşınmıştır. Şimdi ailesi Antalya’da, ablası İdil İstanbul’da yaşamaktadır.
İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Ardından İstanbul Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nü bitirdi.
Çocukluğundan itibaren; tenis, atletizm, hentbol ve çeşitli kış sporları ile uğraştı. Solfej dersleri alan Dilara Gönder, keman çalıyor, resim yapıyor aynı zamanda Lisanslı atletizmci ve masa tenisi sporcusudur.

Dilara gönder-5

2004 yılında Üniversitede 2. sınıf öğrencisiyken hem tecrübe kazanmak hem de iş hayatına atılmak için staj yapmaya karar verdi. FBTV’de “MusicBox” isimli programla sunuculuk hayatına başladı. 2005′in sonunda haber okudu. 2007 yılına kadar FBTV’de çalıştı. 2007’de Lig TV’ye transfer oldu ve 2,5 yıl çalıştı.

Aydın Doğan Vakfı’nın düzenlemiş olduğu 2007 yılındaki 19. Genç İletişimciler Yarışması’na okul radyosunda yayımlanan “Dinle Bul” adındaki programla katıldı. Programı radyo dalında birinci seçildi.

dilara gönder-8

Sonra da TRT’de Formula 1 yarışlarını yerinde takip etti ve önemli röportajlar yaptı. 2010 yılında NTV Spor’a transfer oldu.

Kaynakça
Dilara Gönder ekranlar da oyuncu olacak…”. 9 Mart 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19.12.2013.

dilara gönder-6

http://haberturk.com/medya/haber/550750-en-guzel-spor-spikerleri-galeri
http://www.gecce.com/haberler/diger/dilara-gonderin-rakibi-yok-132312.html
http://www.sonhaberoku.com/kultur-sanat/dilara-gonder-kimdir-h1069.html
samsunhaberleri.com
wikipedia.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.