Ceylan Ertem Kimdir? Ceylan Ertem Nasıl Meşhur Oldu?

Ceylan Ertem son yılların en popüler sanatçılardan biri….buğulu sesi ile pek çok gencin gönlünde taht kurmayı başarmış bir sanatçı Ceylan Ertem….

Şimdi Ceylan Ertemin hayatına biraz daha yakından bakalım….

Ceylan Kimdir?

Alternatif müziğin önemli isimlerinden Ceylan Ertem, Misafir Odası adlı programda yaptığı açıklama ile sosyal medyanın gündemine oturdu. Hemcinsi ile aşk yaşamak istediğini ifade eden Ertem “Hepimizin içinde kadınları arzulayan bir yan var. Bunu kimse inkâr etmesin.” ifadelerini kullandı. Peki, Ceylan Ertem kimdir, kaç yaşında ve nereli?

ceylan ertem ile ilgili görsel sonucu

ceylan ertem ile ilgili görsel sonucu

Ceylan Ertem’in kariyeri ünlü şarkıcının takipçileri tarafından araştırılmaya devam ediyor. Yaptığı alternatif müziklerle başarılar elde eden Ertem, son olarak katıldığı bir programda “Hepimizin içinde kadınları arzulayan bir yan var. Bunu kimse inkâr etmesin. Ben kadınları da erkekleri de çok seviyorum. İnşallah, Allah’ım, senden tek bir isteğim var: Bir kadınla aşk yaşamak. Ama şu an erkekleri hâlâ çok seviyorum. Erkeklerden vazgeçemedim ama…” ifadelerini kullanmıştı.

ceylan ertem ile ilgili görsel sonucu

Ceylan Ertem yorum 2-“sesini beğendiğim lakin özgünlüğünü yakalayamadığım kişidir.doğru şarkı söylemeye kafasını belki birazcık takmıştır,biraz fazla düşünüyordur şarkı söylerken gibi eleştirilerde bulunmaktan kaçınamayacağım kişidir.

edit: yüxexes programında yıllarla beraber kendini geliştridiğini ve bu yorumumu doğru çıkardığını gördüğüm kişidir.”

ceylan ertem ile ilgili görsel sonucu

CEYLAN ERTEM KİMDİR?

Ceylan Ertem 26. Aralık 1980’de Adapazarı’nda dünyaya geldi.Müzik hayatına 1992’de Adapazarı Belediyesi çocuk ve gençlik korosuna katılarak başlayan Ertem, 1995’te piyano ve gitar eğitimi almaya başladı. 1999’da müzik eğitimine devam etmek için İstanbul’a taşındı ve Akademi İstanbul’ da 1 yıl müzikal şarkıcılığı eğitimi aldı. Ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne girdi ve Batı müziği bölümünde 2 yıl eğitimine devam etti. 2000 yılında Tuncay Korkmaz ile birlikte Anima’yı kurdu. Ardından 2007 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi’nde duysal sanatlar bölümünde müzikoloji eğitimi aldı.

Ceylan Ertem Yorum 3-“denize doğru parçasının içine sıçmıştır. kötü söylemek falan değil bak direkt içine sıçmıştır. öyle elini kolunu sallaya sallaya kadıköy tayfasının gazını alıyordun ceylan. benim için kutsal olan şarkının neden içine sıçtın? seni affetmeyeceğim.”

ceylan ertem ile ilgili görsel sonucu

2006’da “Animasal” albümünü çıkaran Anima’nın 2007’de dağılmasından sonra 2008 yılında 26 hafta süren Açık Radyo’da Şubida programını hazırlayıp sundu. 2008 yılında Berlin’de temelleri atılan “Octophone” projesinde Philipp Gropper ve Wanja Slavin ile beraber kayıtlara başladı. Çalışma sonucunda Berlin’de bir dizi konser verdi. Projeyle Avrupa’da ismini duyuran sanatçı, 2010 yılı şubatında Fransız alternatif gruplarından United Fools ile konser için, konuk sanatçı olarak Fransa’ya davet edildi[. Yine 2010 yılının ilk aylarında da Hollandalı alternatif grup Barana ile yaklaşık 1 aylık Hollanda turnesini gerçekleştirdi. 2010’da 40’ı aşkın müzisyenin katkısı ile ilk albümü Soluk’u çıkardı.

Ceylan Ertem Yorum4-“bagirma lutfen kadin. kavga eder gibi soyleme rica edicem sarkilari.
sinir krizi geciriyor gibi sarki soyluyor artik. ben tahammul edemiyorum bu triplere. oyle olunca daha guzel olmuyo, az sakin ya. bagir cagir aniden sakinles, fisildar gibi soyle sonra tekrar çık falan. i ihh.
ütopyalar eskiden daha güzeldi. bu net.”

ceylan ertem ile ilgili görsel sonucu

Solo kariyeri

Soluk (2010)

Ütopyalar Güzeldir (2012)

Amansız Gücenik (2014)

YUH! (2015)

Yine de Amin (2017)

Single

Kör Heves (Mabel Matiz’le düet) (2014)

ceylan ertem ile ilgili görsel sonucu

Ceylan Ertem Yorum 5-“döviz kurlarındaki durdurulamaz yükseliş sonucu kaliteli, dünya çapında sanatçıları ülkemize getirmenin işletmeciler, mekanlar için çok maliyetli oluşu, bu maliyeti karşılamak için belirlenecek bilet fiyatının da yine aynı sebepten halka pahalı gelip, talep düşeceğinden dolayı işletmecilerin yabancılara nazaran epey az maliyetli yerli sanatçılara yönelmesinin ekmeğini yiyen şarkıcılardan bir tanesidir. kendi gibi pek çok avantacı (bkz: mabel matiz) bu furyadan fırlayıp ülkemizdeki müzik sektöründe hatırı sayılır bir yer edinmiştir. eğri oturup doğru konuşmak lazım.
şahsi görüşüm olarak sesine ve müziğine gelirsek, bence berbat. ama şarkıların enstrümantal kısımları fena değil.
bundan 20-30 yıl sonra bu furyadan fırlayanlar şimdinin sezenlerinin, leventlerinin yerini alabilecek mi? gönül isterdi ki hayır diyelim ancak bu müzikle yetişmekte olan nesil ve ülkenin sosyokültürel seviyesinin gidişatı sayesinde maalesef alacaklar.
burada yazdıklarım tek başına sana değil sevgili ceylancığım, bu furyadan çıkan herkese.
mabel demişken, onun da klipleri epey güzel ama hakkını yemeyelim. ”

ceylan ertem ile ilgili görsel sonucu

Sanatsal Kişiliği….

Yorumlardan görüleceği üzere Ceylan ERTEM, bir kısım gençler tarafından kadın idol sanatçı olmayı başarmışken bazıları içinse sıradan bir yerli ses olma özelliğini taşıyor….

Esas itibariyle güçlü bir sese sahip olan Ceylan ERTEM’in sözlemeyi tercih ettiği tarz olan alternatif stille popüler ve arabesk unsurlar dahil olunca Ceylan Ertem’in olması gerektiği kulvardan farklı bir kulavra doğru kaydığı ve bu kayışın da kendisine olumsuz şekilde yansığını söylemek yanlış olmaz….

Bu noktada maddi olarak oldukça iyi noktalara geldiği değerlendirilecen Ceylan ERTEM’in çok fazla sanatsal kaygı taşımasını beklemek de iyimserlik olur…..

ceylan ertem ile ilgili görsel sonucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.