Berfu Güven Kimdir? Berfu Güven Nasıl Meşhur Oldu? Berfu Güven’nin Eşi Kimdir?

BERFU GÜVEN KİMDİR?

Televizyonlarımızdaki birbirinden başarılı ve birbirinden güzel sunuclarımızdan birisi de Berfu GÜVEN’dir…

Berfu GÜVEN’in dikkat çeken özellikleri arsında güçlü fiziği, güler yüzü, kıyafetlerinde seçtiği özen, güçlü yabancı dil bilgisi ön plana çıkmaktadır….

CNBE’nin türkiye versiyonunda öne çıkan spekarlerden biri olan Berfu GÜVEN halen NTV televizyonunda program yapmaya davam etmektedir….

İlgili resim

1979 doğumlu olan Berfu Güven, aslen Konyalıdır.
Lise eğitimini doğduğu yer olan Konya’da tamamlamış ardından ise Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanarak burada okumaya başlamıştır. Sunucunun mezun olduğu bölüm ise Tercümanlık bölümüdür.
Okulu tamamlamasından sonra 2001 tarihinden itibaren CNBC-e Televizyonunda çalışmaya başlamış ve Muhabirlik yapmıştır. Bu kanalın en önemli özelliklerinden biri, Türkiye’de ekonomi ile ilgili açılmış ilk kanal olmasıdır.

berfu güven ile ilgili görsel sonucu

CNBC-e televizyonu içerisinde bir çok programda tercümanlık yaparak bir çok yabancı dil bilmeyen insana bilgiler verdi. Muhabirlik yaşantısına başlamasından üç ay geçmesinin ardından 11 Eylül saldırısı meydana geldi.
berfu güven ile ilgili görsel sonucu

Berfu Güven televizyon muhabirliğini bir süre sonra iyice genişletti ve bir çok farklı alanda muhabirlik yapmaya başladı.
Başta Kültür ile sanat olmak üzere spor ve ekonomi alanında muhabirliklerini sürdürdü.
İlgili resim

2004 senesinden itibaren program sunmaya başladı ve Piyasa Ekranı adındaki programının suncuularından biri oldu. Aynı sene içersinde CNBC televizyonunda haftada bir yayınlanmış olan İngilizce bir program olan Business Turkey sunuculuğunu yaptı. 2009 tarihinde önce CNBC-e ekranlarında Son Baskı’da yer alan Güven, daha sonra 2010 ile beraber Geri Sayım isimli programı sunmuştur.

berfu güven ile ilgili görsel sonucu

NTV’ye transfer olduktan sonra Arka Koltuk programıyla dikkat çeken yayınlar gerçekleştirmiş, ardından Geri Sayım programına başlamıştır.
Ayrıca haber bülteni de sunmaktadır. Evli olan sunucunun iki tane erkek çocuğu vardır.

İlgili resim

Berfu Güven Nasıl Meşhur Oldu?

Sunucu Berfu Güven Ntv ekranlarında Arka Koltuk isimli programı sunmaktadır.

berfu güven ile ilgili görsel sonucu

Konyalı olan Berfu Güven Lise eğitimine kadar Konya’da yaşamış ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitimini sürdürmüştür. Tercümanlık Bölümü’nden mezun olan Berfu Güven 2001 senesinden itibaren CNBC-E kanalında iş hayatına adım atmış ve muhabir olarak çalışmaya başlamıştır.

berfu güven ile ilgili görsel sonucu

Bugüne kadar CNBC kanalında Piyasa Ekranı, aynı kanalda Business Turkey sunuculuğu, Son Baskı, Geri Sayım gibi programların sunuculuğunu üstlenmiştir. Berfu Güven evlidir ve iki çocuğu vardır….

berfu güven ile ilgili görsel sonucu

‘Arka Koltuk’ fikri ortaya nasıl çıktı?

Uzun süredir üzerinde konuşulan bir projeydi, bu yıl hayata geçti. İş dünyasının önde gelen isimleri yoğun tempoda toplantıdan toplantıya koştururken, zamanının büyük bir bölümünü ister istemez otomobilin arka koltuğunda geçiriyor.

berfu güven ile ilgili görsel sonucu

İstanbul’da trafiği de düşünecek olursak, arka koltukta işlerini halletmek için epey zamanları oluyor. Biz de bu zamanda onları daha yakından tanımak istedik.

İlgili resim

NTV program birimi, projeyi sahiplendi. Ford sponsor oldu, çekimleri Mood Production üstlendi ve ortaya heyecanla sarıldığımız, çok keyifli, daha önce denenmemiş bu format çıktı.

İlgili resim

Tabii insanın ofisi kendisiyle ilgili çok şey anlatır diye, yola çıkmışken ofislerine uğramayı ve bir fırsat yaratıp çay – kahve içmeyi de ihmal etmiyoruz.

berfu güven ile ilgili görsel sonucu

Berfu GÜVEN’İN Kocası Kimdir?

Evli olan sunucunun iki tane erkek çocuğu vardır.Eşi Gökhan GÜVEN’dir….

Demir
Kaynak:www.a24.com.tr, www.kimnereli.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.