Ali Koç Kimdir?

Ali Koç

 

Fenerbahçe’nin 2018 Yılı 3 Haziranda yapılan seçimli genel kurulunda seçilen koç ailesinin çocuklarından olan Ali Koç, Fenerbahçe taraftarı arasında geniş bir sempati kazanmış durumda….

Sadece Fenerbahçe camiası değil, diğer camialarda da Ali Koç’a yoğun ilgi var….

Sadece Ali Koç adından dolayı takım değiştiren bir sürü insan olduğu söyleniyor….

İşte sempatik tavırlarıyla halkın gönlünde taht kuran Ali Koç’un özgeşmişi…..

 

Ali Koç Kimdir?

Doğum Yeri:İstanbul / Türkiye
Ali Koç (d. 2 Nisan 1967, İstanbul), Rahmi Koç’un en küçük oğludur.

Londra’da Harrow School’dan mezun oldu. Rice Üniversitesi’nden diplomasını aldı. Harvard Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. ABD’de çeşitli kuruluşlarda çalıştı ve Koç Holding A.Ş. yönetim kurulu üyesi kurumsal iletişim ve bilgi grubu başkanı oldu.[1] Ali Koç, Nevbahar Demirağ ile evli ve 2 çocuğu bulunmakta.

Ali Koç Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eski yöneticilerinden biridir.

Ali Koç aynı zamanda Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu üyelerindendir.

Ali Koç’un detaylı biyografisi

Ali  Koç 2 Nisan 1967 tarihinde İstanbul da doğmuştur.   Rahmi Koç un en küçük oğludur.

Londra da 1980 yılında başladığı Harrow School dan 1985 yılında mezun oldu.

1989 yılında ABD. Houston Teksas taki Rice Üniversitesi nden lisans diplomasını aldı. Boston Massachusetts Harvard Üniversitesi nde yüksek lisans yaptı.

ABD de çeşitli kuruluşlarda çalıştı ve Koç Holding AŞ yönetim kurulu üyesi kurumsal iletişim ve bilgi grubu başkanı oldu. 1986 yılının yazında Otosan Ford Motor Company nin ortaklığı ile otomobil montaj hattında çalıştı.

1987 ve 1988 yazlarında Koç Holding Otomotiv Grubu na bağlı olarak otomobil üretimi ve bayii ağı ile çalıştı.

Bayii çalışmalarının tekrar yapılanması döneminde üst yönetim ile çalıştı.

1990 yazında Morgan New York NY Stajerlik yaptı.

1997 yılları arası Koç Holding Stratejik Planlama Grubu Başkanlığı na Bağlı Yeni İş Geliştirme Koordinatörü olarak görev yaptı.

2000 yılından itibaren de Koç Topluluğu Bilgi Grubu Yürütme Komitesi Başkanı Koç Holding İş Geliştirme Koordinatörüdür.
2006 yılından itibaren Koç Holding Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı görevini yürütmektedir. 2008 Ocak ayından bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali Y. Koç 2009 yılından bu yana Tüpraş Yönetim Kurulu Üyesi dir.
Koç 1992 yılında askerlik görevini yaptı. Houston Teksas taki Rice Üniversitesi nde ekonomi ve iş idaresi eğitimi almakta iken yine aynı ülkede eğitim gören Nevbahar Demirağ ile tanışmıştı.
Ali Koç 21 Ekim 2005 tarihinde Nevbahar Demirağ ile evlendi. Sadberk Leyla Koç ve Kerim Rahmi Koç adında bir kızı bir oğlu vardır.
Koç Fenerbahçe Spor Kulübü nde İki dönem yöneticilik yaptı.

Ali Koç Evli mi? Ali Koç Kimle Evli?

Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç ile Çiğdem Simavi’nin küçük oğlu, Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı Ali Koç, tartışmasız Türkiye’nin en gözde bekarıydı. Gösterişten uzak bir yaşam süren Ali Bey gece hayatından, eğlenceden oldum olası uzak durdu.

Gerçek bir prens gibi yetiştirilen Koç, Hollywood starlarını kıskandıran yakışıklılığıyla da evlilik çağındaki sosyetik bekar kızların bir numaralı eş adayıydı. Ta ki dört yıl öncesine kadar.

Ali Bey 4 yıl önce gönlünü, çocukluk arkadaşı Nevbahar Demirağ’a kaptırdı. Sosyetede hanımefendi kişiliği ile tanınan Nevbahar da ona.

‘Ruh ikizlerini’ bulan çift gözlerden uzak, sakin bir beraberlik sürdürdü. Sonunda da bu işi resmiyete dökmeye karar verdiler.

Herkes Ali Koç’un düğününün 40 gün 40 gece süreceğini hayal ediyordu. Hatta halası Suna Kıraç bile ‘Ali, senin düğününü herhalde Fenerbahçe Stadı’nda yaparız. Konuklar ancak oraya sığar’ diyordu. Ama Ali Koç sevgili halasını yanılttı ve ağabeyi Mustafa Koç’un Anadolu Yakası’ndaki tarihi köşkünde, sade bir törenle evlendi.

SERGİLERE MERAKLI

31 yaşındaki Nevbahar Demirağ’ın annesi 1970 yılının Türkiye Güzellik Kraliçesi Afet Tuğbay, babası AND Film’in patronu Turgut Demirağ.

Nevbahar Demirağ ilkokuldan üniversiteye kadar, tüm eğitimini Amerika’da yaptı. Üniversiteyi bitirdikten sonra da Türkiye’ye dönmeyip, Los Angeles’ta yaşamına devam etti.

Nevbahar Koç, sanatın her türüyle yakından ilgilenen bir isim. Özellikle önemli resim sergilerini kaçırmıyor. KÜSAV’ın (Kültür Sanat Varlıklarını Koruma ve Tanıtma Vakfı) başkanı olan kayınvalidesi Çiğdem Simavi’nin açtığı sergilerin de gediklisi.

Spora büyük ilgisi olan Nevbahar Demirağ Koç, tenis oynamayı, yüzmeyi ve uzun yürüyüşler yapmayı çok seviyor.

 

kamufinans sitesi olarak Ali Koç’a fenerbahçe başkanlığında başarılar diliyoruz….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.