2019 Yılı Öğretmen İl Dışı Atama Kılavuzu ve Atama Duyurusu

2019 Yılı Öğretmen İl Dışı Atama Kılavuzu ve Atama Duyurusu

2019 Yılı Öğretmen İl Dışı Atama Kılavuzu ve Atama Duyurusu henüz yayınlanmamıştır…..
2019 Yılı Öğretmen İl Dışı Atama Kılavuzu ve Atama Duyurusu yayınlandığında sitemizde yer alacaktır…

2018 Yılı Öğretmen İl Dışı Atama Kılavuzu ve Atama Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 2018 yılı il dışı atama kılavuzunu yayınladı. İller arası yer değiştirme başvuru tarihleri ve başvuruda dikkat edilmesi gereken hususlar açıklandı.
Öğretmenlerin 2018 yılı il dışı atama kılavuzu ve atama duyurusu

Öğretmenlerin 2018 Yılı İller Arası İsteğe Ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerine İlişkin Duyuru yayımlandı. 2018 yılı iller arası atama başvuruları 05-08 Haziran 2018 tarihleri arasında alınacak olup il dışı atama sonuçları 11 Haziran 2018 tarihinde açıklanacak. İller arası yer değiştirme sonucu ataması çıkanlar seçimlerden sonraki hafta 29 Haziran 2018 tarihinden itibaren ilişik kesme yeni görev yerine başlama işlemlerini yapabilecekler.

2018 YILI İL DIŞI ATAMA TAKVİMİ

Öğretmenlerin, 2018 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda yapılacak olup 2018 yılı il dışı atama takvimi kapsamında 5-8 Haziran 2018 tarihinde alınacak olan başvurular 11 Haziran 2018 tarihinde açıklanacak, 29 Haziran 2018 tarihinden sonra ilişik kesme süreci başlayacak.

2018 yılı il dışı atama başvuru takvimi;

2018 yılı il dışı atama başvuru tarihleri

İl dışı atama takvimi

İL DIŞI YER DEĞİŞTİRME BAŞVURULARI

Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayan veya muaf olan öğretmenlerden 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecek. Yurt dışında görevlendirilenler ile aylıksız izinli olan öğretmenlerden yurt dışı görev süresi veya aylıksız izinlerinin 30 Eylül 2018 tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler, diğer şartları da taşımaları kaydıyla, yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir. Yer değişikliği gerçekleştirilen öğretmenlerden en geç 01 Ekim 2018 tarihi itibarıyla görevine başlamayanların atamaları iptal edilecektir. Üç yıllık sürenin hesabında, sözleşmeli öğretmenlik ve asker öğretmenlik dâhil, öğretmenlerin kadrolarının bulunduğu ilde fiilen öğretmen olarak görev yaptıkları süreler dikkate alınacaktır. Aylıksız izinli olarak geçirilen süreler ile eğitim kurumları dışında Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışılan süreler ise 3 yıllık sürenin hesabında dikkate alınmayacaktır.

FARKLI İLLERE ATANAN ÖĞRETMEN EŞLERİN DURUMU

Yer değiştirme sonucu farklı illere atanan öğretmen eşlerden görev yerlerinden ayrılmadan atamasını iptal ettirenler, mazerete bağlı yer değiştirme döneminde eşlerinin bulunduğu il’e; aynı ilin farklı ilçelerine atananlar ise, atandıkları yerde göreve başladıktan sonra, il içi mazeret durumuna bağlı yer değiştirme döneminde yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir. Öğretmen eşlerden yalnızca birinin yer değiştirme şartlarını taşıması ve iller arasında atamasının yapılması halinde diğer eş, mazerete bağlı yer değiştirme döneminde aile birliği mazeretine bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir. İller arasında isteğe bağlı ataması yapılan eş, aynı atama döneminde ayrıldığı il’e aile birliği mazeretine bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaktır. Yer değişikliği başvurusunda bulunan öğretmenlerin hizmet puanları, 08 Haziran 2018 tarihi dikkate alınarak belirlenecektir.

Öğretmenlerin >>> 2018 yılı il dışı atama kılavuzu <<< TIKLAYINIZ

  • Öğretmenlerin 2018 yılı il dışı atama başvuru tarihleri; 05-08 Haziran 2018
  • İl dışı atama sonuçlarının açıklanma tarihi; 11 Haziran 2018
  • İl dışı atama sonucu yer değiştiren öğretmenlerin ilişik kesmesi; 29 Haziran 2018 tarihinden itibaren

2018 yılı iller arası atama kılavuzu ve atama başvuruları hakkında aşağıdaki ilgili haberler faydalı olacaktır. Ayrıca yorumlar kısmından sorularınızı sorabilirsiniz.(ogretmenlericin.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.