Yayınlandı: Cum, Ağu 18th, 2017

Teminatın Hakedişten Kesilmesi Mümkün mü?

muhasebe-4

X İdaresi bina onarımı için ihaleye çıkıyor. İhale üzerinde kalan istekli %6 oranındaki kesin teminatın, kendisine verilecek ilk istihkaktan kesilmesi için dilekçe veriyor. Yapılacak işlem nedir?
Yasanın 43.maddesi gereğince, danışmanlık hizmet ihalesi haricindeki ihalelerde sözleşme yapılmadan önce kesin teminatın yatırılması zorunludur. Bu nedenle talep kabul edilemez.

Yorum Yazın

XHTML: HTML Etiketi Kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>