Yayınlandı: Cum, Eki 6th, 2017

Melih GÖKÇEK İstifa Edecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın metal yorgunluğu nitelemesinden sonra İstanbul Büyükseşhir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifası gelmiş ve bu istifaların süreceği ifade edilmişti….

Bu gelişmelerden sonra istifaların yönü Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK’e yöneldi…

Yapılan genel yorumlara göre Melih Gökçek’i istifa ettirmek diğer başkanlara göre biraz daha zor olacak gibi görünüyor….

Bu konuyla ilgili olarak ortaya çıkan çeşitli dedikodular bunlar bir kaçı….

-Melih Gökçek’in 2018 yılı başına kadar süre istediği

-Oğlu Osman Gökçek’i politik olarak etkili konuma getirme çabası….

-İstifa etmeyip partisinden istifa etmesi ve bağımsız olarak göreve devam etmesi şeklinde özetlenebilir…

Fatih Altaylı tarafından köşesinde yapılan yorumda, Melih Gökçek’in istifa etmemesi halinde Fetö kartının gündeme geleceğini ifade ediyordu…..

Kamufinans politka uzmanlarınca yapılan değerlendirmede, Melih Gökçek’in istifa etmeme gibi bir şansı bulunmuyor…..

1-2 aylık bir sürede Melih Gökçek’in mutlaka istifa etmesi beklenilebilir…

Bu istifada temel belirleyici olan hususlardan biri de iktidarın gizli ortağı konumunda olan MHP’ nin de Melih Gökçek ismine fazla sıcak bakmaması durumudur…..

Öte yandan Hürriyet yazarı Ahmet HAKAN’ın 07.10.2017 tarihli yazısında Melih GÖKÇEK’e istifa et denilmediği fakat 2019 da aday yapılmayacağı vurgusu yapıldı….

İşte o bölüm….

İşte Ahmet Hakan’ın bugünkü yazısında yer alan ilgili o bölüm;

– Melih Gökçek’e “İstifa et” denmedi ama 2019’da aday yapılmayacağının çok güçlü sinyali verildi. Gökçek de “en azından istifa etmekten kurtulduk” diye azıcık memnun kaldı.

Fakat madem 2019 da aday yapılmayacaksa bunun 2 sene öncesinden dile getirilmesi de kafalardaki soru işaretini arttırdı….

Şu an gözler MHP’ de……

Yorum Yazın

XHTML: HTML Etiketi Kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>