Yayınlandı: Pts, Eki 1st, 2018

Meclis Gündeminde Bekleyen Önemli Personal Mevzuatı Düzenlemeleri

personel alımı

Meclis, bir kaç haftadır, iç güvenlik yasa tasarısına kilitlenmiş durumda. Muhalefet partilerinin blokajından dolayı, günde ancak 3-5 madde görüşülebiliyor. 132 maddelik iç güvenlik paketinde, dün itibariyle 56. maddeye gelinebildi.

İşte sıkışık takvimden dolayı, daha önce açıklanıp da henüz görüşülemeyen konular

1- Öğretmenlerin hafta sonunda verdikleri kurslardaki ücret iki katına çıkarılacaktı. Bu konuyu içeren madde hala Mecliste bekliyor.

2- Evlenme yardımı, tüm vatandaşlara çocuk yardımı konularını içeren tasarı geçen hafta Meclise sevk edildi ve bekliyor.

3- 2015 yılında 35 bin öğretmen kadrosuna atama yapılmasına dair tasarı bekliyor.

4- 2013 toplu sözleşmelerinde, üniversite genel sekreter yardımcılarının ek göstergesinin 3600’e çıkarılacağı belirtilmişti. 2 yıldır çalışma sonlandırılamadı.

5- 2013 yılı toplu sözleşmelerinde, Büyükşehir belediyelerine bağlı kuruluşların kadrolarında çalışmakta olan daire başkanlarının ek göstergelerinin 3600’e çıkarılacağı belirtilmişti. Bu konuda da bir gelişme yok.

6- Sağlık personeline geçen yıl söz verilen fiili hizmet zammı konusunda, daha Meclise sevk edilen bir tasarı dahi bulunmuyor.

kaynak: memurlar.net

Yorum Yazın

XHTML: HTML Etiketi Kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>