Yayınlandı: Çar, Nis 5th, 2017

Ekap Düzeltme İlanı İçin Yeterli Süre Nedir?

Ekap, düzeltme ilanı için yeterli süre nedir? . ihale tarihi bir defa ertelendi. ikinci kez erteleme yapıp düzeltme ilanı yapmak istesem uygun olur mu?

 

10 gün sonra yapılacak ihalenin, ilanında da yer alan bir maddesi için düzletme yapılması gerekmektedir. Ancak Ekap, düzeltme ilanı için yeterli süre kalmadığı bu nedenle zeyilname düzenlenemeyeceği konusunda uyarıyor. bu düzeltmeyi yapabilmem için nasıl bir yol izlemeliyim. ihale tarihi bir defa ertelendi. ikinci kez erteleme yapıp düzeltme ilanı yapmak istesem uygun olur mu? Teşekkürler.

4734/İhale dokümanında değişiklik veya açıklama yapılması

“Madde 29- İlân yapıldıktan sonra ihale dokümanında değişiklik yapılmaması esastır. Değişiklik yapılması zorunlu olursa, bunu gerektiren sebep ve zorunluluklar bir tutanakla tespit edilerek önceki ilânlar geçersiz sayılır ve iş yeniden aynı şekilde ilân olunur.

 

Ancak, ilân yapıldıktan sonra, tekliflerin hazırlanmasını veya işin gerçekleştirilmesini etkileyebilecek maddi veya teknik hatalar veya eksikliklerin idarece tespit edilmesi veya isteklilerce yazılı olarak bildirilmesi halinde, ihale dokümanında değişiklikler yapılabilir. Yapılan bu değişikliklere ilişkin ihale dokümanının bağlayıcı bir parçası olan zeyilname, son teklif verme gününden en az on gün öncesinde bilgi sahibi olmalarını temin edecek şekilde ihale  dokümanı  alanların  tamamına gönderilir. Zeyilname ile yapılan değişiklikler nedeniyle tekliflerin hazırlanabilmesi için ek süreye ihtiyaç duyulması halinde, ihale tarihi bir defaya mahsus olmak üzere en fazla yirmi gün zeyilname ile ertelenebilir. Zeyilname düzenlenmesi halinde, teklifini bu düzenlemeden önce vermiş olan isteklilere tekliflerini geri çekerek, yeniden teklif verme imkanı sağlanır. 

 

Ayrıca, istekliler tekliflerini hazırlarken ihale dokümanında açıklanmasına ihtiyaç duyulan hususlarla ilgili olarak son teklif verme gününden yirmi gün öncesine kadar yazılı olarak açıklama talep edebilir. Bu talebin idarece uygun görülmesi halinde yapılacak açıklama, bu tarihe kadar ihale dokümanı alan bütün isteklilere son teklif verme gününden on gün öncesinde bilgi sahibi olmalarını temin edecek şekilde ve açıklama talebinde bulunan istekli belirtilmeksizin yazılı olarak gönderilir.” Hükmüne göre EKAP ‘a değişikliklerin en az 10 gün öncecinde yapılması gerekir,ayrıva bir defe ertelendi ise ikinci erteleme mümkün gözükmüyor.

kaynak:ihalece.com

Yorum Yazın

XHTML: HTML Etiketi Kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>